Niebieski baner z informacjami o wydarzeniu.

Największy w Polsce i jedyny w Europie dostępny dla wszystkich, bo całkowicie bezpłatny. W pierwszy weekend czerwca w Poznaniu, od rana do wieczora na Festiwalu Cały Poznań Ukulele będzie można posłuchać koncertów orkiestr i solistów grających na ukulele. Będzie też można rozpocząć naukę i przede wszystkim dobrze bawić.
Zaproszono kilkudziesięciu wykonawców z Polski, Europy i świata do koncertowania oraz prowadzenia warsztatów muzycznych. Wszystkie wydarzenia festiwalu są za darmo! Najważniejsza jest pogodna atmosfera i dobra zabawa - ukulele to radość i uśmiech, wspólne działania oraz wyjątkowe zaangażowanie i integracja uczestników - mówi organizator festiwalu Piotr Kończal.

Koncerty i warsztaty odbędą się na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania, Placu Wolności i klubie festiwalowym - Muchos Potatos. W programie festiwalu jest 20 koncertów - wśród nich gościnne występy Gaby Kulki i Tomka Makowieckiego z PPNOU - oraz kilkanaście spotkań i warsztatów nauki gry.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM FESTIWALU

Ciekawostką tegorocznego programu jest zaplanowany na 18:00 w niedzielę koncert "Wieniawski na Uklulele". W czasie występu Pierwsza Poznańska Niesymfoniczna OrkiestraUkulelerazemzmiędzynarodowymzespołemukulelsitów, kwartetem smyczkowym oraz wybitnym skrzypkiem Mariuszem Patyrą wykonają największe kompozycje Henryka Wieniawskiego w niecodziennych opracowaniach. Koncert jest wspólnym projektem organizatorów festiwalu, grupy uznanych poznańskich muzyków, aranżerów i artystów gry na ukulele oraz Towarzystwa im. Henryka Wieniawskiego. Większość kojarzy ukulele z małą gitarką. Ten instrument faktycznie tak wygląda ale ma tylko cztery struny i jest przesympatyczny! Można na nim zagrać wszystko i na poważnie - tak, jak w czasie koncertu z Wieniawskim - i rozrywkowo. W czasie naszego festiwalu, w czasie koncertów najlepiej to widać i słychać - podkreśla Piotr Kończal.

W czasie festiwalu po raz pierwszy wystąpi zespół ukulele złożony z poznańskich Seniorek i Seniorów - SENIOR'UKI.

Nie zapominano również o przestrzeni internetowej - dla wszystkich tych, którzy nie będą mogli przyjechać do stolicy Wielkopolski, będą prowadzone transmisje live na social mediach.

Plakat

Zobacz calypoznanukulele.pl/program2022/