Na zdjęciu fragment przedstawienia.

Pawilon Otwarty: Uluru. Oranges on fire take III

11.06.2022
19:00

"Uluru. Oranges on fire part III" to rzeczywistość reżyserowana, oparta na autorskim tekście i elektronicznej muzyce specjalnie dla niej skomponowanej, umieszczona między kategoriami i dyscyplinami: działaniem performatywnym, spektaklem i eksperymentem dźwiękowym. Całość wydarzenia zbudowana jest dźwiękiem i choreografią relacji pomiędzy stworzonym krajobrazem narracyjnym i performerami, a publicznością. To wciąż rozszerzająca się rzeczywistość, zmieniająca swoje konteksty w czasie i przestrzeni.

Osoby biorące udział w projekcie pochodzą z różnych rzeczywistości, scena staje się pretekstem do wyeksponowania ich indywidualnych historii, dziedzictwa oraz zbudowania wspólnych, ponad-granicznych relacji. Intensywne w formie wizualnej i emocjonalnej sytuacje performatywne ułożone są chronologicznie w "krajobrazy do doświadczania".

Wielokanałowa projekcja opowiada o cyklu natury i prostocie, towarzyszy jej krajobraz dźwiękowy przygotowany przez dj-a kompozytora we współpracy z performerami. Widz łączy się w przestrzeni z performerami, obrazy stają się subiektywne dla każdeji każdego z uczestników zdarzenia. Narracja zbudowana jest podobnie jak sztafaż, uwaga poświęcona na każdy mały szczegół ułatwia zrozumienie symboliki całości doświadczenia.

osoby performujące: Philip Eko, Agata Konarska, Tadek Rzewuski, Rita Silva

muzyka: dj Elvira: (Łukasz Tomaszewski)

koncept / reżyseria: Izabela Sitarska

Więcej informacji

opr.sw

Zobacz pawilon.org/