Mężczyzna na turkusowym tle ubrany w beżową koszule z kołnierzem oraz brązową kurtke z haftami na klapach wznosi ręce i odchyla głowę oraz zamyka oczy.

13. Przegląd Nowego Kina Francuskiego w Kinie Muza

20.06 – 27.06.2022

Wspólnie z Instytutem Francuskim w Polsce zapraszamy na 13. edycję Przeglądu Nowego Kina Francuskiego!
W programie filmy wybrane na festiwal w Cannes i docenione przez francuską akademię filmową!

_____

Podczas 13. edycji Przeglądu Nowego Kina Francuskiego odbędzie się polska premiera wybitnej, obsypanej nagrodami (7 Cezarów!) ekranizacji powieści Balzaka Stracone złudzenia oraz pokazy przedpremierowe doskonale przyjętego we Francji filmu Pasażerowie nocy ze wspaniałymi rolami Charlotte Gainsbourg, Noée Abity i Emmanuelle Béart (Konkurs główny Berlinale 2022).
Filmy prezentowane i nagradzane na najważniejszych festiwalach filmowych na świecie: Zdarzyło się  - głośna adaptacja autobiograficznej powieści Annie Eranux (Złoty Lew, Festiwal w Wenecji 2021), Margot i Alma prezentowany podczas Quinzaine des Réalisateurs czy Paryż. 13 dzielnica z elektryzującą nagrodzoną w Cannes ścieżką dźwiękową francuskiego DJ-a Ronego.
Za pośrednictwem kinowego ekranu widzowie będą mogli śledzić dramatyczną walkę strażaków o płonącą katedrę Notre Dame (Notre Dame płonie), przenieść się do prawdziwej paryskiej księgarni (Księgarnia w Paryżu) i świętować burzliwe 40-lecie małżeństwa państwa Verneuil (A oni dalej grzeszą, dobry Boże).
W dramacie Sekret Madeleine Collins pokazuje mroczną stronę na pozór przykładnej matki i żony, a błyskotliwa komedia Praca, dzieci, drondoskonale parodiuje nowoczesny do przesady rynek pracy.
Najmłodszych widzów zapraszamy na film Uwolnić Poly, a wielbicieli klasyki kina na pokazy odrestaurowanej cyfrowo wersji Césara i Rosalie z niezapomnianymi Romy Schneider i Yves'em Montandem w rolach głównych.

Bilety: 15 zł, newsletterowe - 12 zł | Nie przyjmujemy rezerwacji

Zobacz https://www.facebook.com/events/715132012874982/715132016208315/?active_tab=about