Obrazek przedstawia plakat promujący piąte hawajskie spotkania na Łazarzu.

Zapraszamy na V spotkania z kulturą hawajską integrujące społeczność Łazarza.

Kształtujące głębokie związki człowieka z naturą, prezentujące taniec hula, jako system, w którym zapisana jest wiedza budząca świadomość, sięgająca czasem do starożytnych czasów. W tym roku zorganizowanych będzie 5 spotkań z tańcem hula. Wykonanie własnego stroju i ozdób do tańca. Na Hawajach jest to ważna ceremonia przygotowująca tancerza do zajęć z hula lub występów.

Odbędzie się wspólne plecenie jednej łazarskiej girlandy kwiatowej, która następnie zostanie umieszczona w przestrzeni Łazarza. W tegorocznym programie zaprezentowany zostanie warsztat rozwojowy na temat pojmowania czasu przez dawnych Hawajczyków.

Wszystkie spotkania odbędą się o godz. 17:00 na terenie City Park Poznań, przy placu zabaw, w razie deszczu w Galerii Handlowej City Park Poznań obok kawiarni Cappuccina Harmonogram spotkań. 29.06 plecenie łazarskiej girlandy kwiatowej 30.06 tworzenie strojów i ozdób do tańca hula 1.07 warsztaty z tańca hula 4.07 Czas u Hawajczyków - warsztaty rozwojowe w Sali Parkowej City Park Poznań 8.07 warsztaty tańca hula 15.07 warsztaty tańca hula 22.07 warsztaty tańca hula 29.07 warsztaty tańca hula.

Zajęcia są bezpłatne. Można z nich korzystać wybiórczo. Obowiązują zapisy na maila: hawajski.lazarz@gmail.com lub tel. 604 417 795. V hawajskie spotkania na Łazarzu realizowane są w ramach projektu Mobilne Centrum Inicjatyw Lokalnych Łazanka i współfinansowane z budżetu Miasta Poznań. Prowadzone przez Przestrzeń Działań Otwartych.