Obrazek przedstawia sztuczne wyuchy na stacji benzynowej położonej na obrzeżach miasta. Dookoła latają ptaki. Wybuchy i ptaki wyglądają jakby były zrobione w paint-cie.

Najlepsze z Najgorszych w Pałacowym: Ptakodemia

02.07.2022
21:00

Dla fanów "Ptaków" Alfreda Hitchcocka to jak policzek w twarz.

PTAKODEMIA

O filmie:
Horda zmutowanych ptaków atakuje dotychczas spokojne, kalifornijskie miasteczko, od teraz mieszkańcy muszą walczyć o przetrwanie. Pokonać krwiożercze ptaszyska próbuje grupa śmiałych młodych ludzi, którzy reprezentują taki poziom aktorstwa, że nawet Tommy Wiseau nie zaangażowałby ich do "The Room".

Twórca filmu James Nguyen urodził się w Wietnamie a w wieku 10 lat przeprowadził się z rodzicami do Stanów Zjednoczonych, gdzie bardzo szybko stał się fanem kina amerykańskiego a w szczególności "Ptaków" Alfreda Hitchcocka. Miłość do kina pchnęła go nakręcenia za prywatne pieniądze własnej wersji tego klasycznego dzieła. Usatysfakcjonowany wytworem własnej kreatywności zgłosił "Ptakodemię" na Sundance, czyli jeden z najlepszych festiwali kina nieżelaznego na świecie. Niestety film nie zakwalifikował się do programu i nie odniósł sukcesu. Dopiero z czasem entuzjaści "guilty pleasure" docenili specyfikę "Ptakodemii" i film zyskał status kultowego.

Nguyen, sam siebie określający jako "romantic thriller filmmaker" w jednym filmie połączył wszystkie składniki niezbędne do stworzenia kultowego dzieła klasy B a może nawet Z. Jest tu idiotyczna fabuła, żenujące aktorstwo, koszmarne dialogi, nieudolny montaż dźwięku i obrazu, toporne kadrowanie, i najważniejsze - jedne z absolutnie najgorszych efektów specjalnych wszech czasów (głównie gify!). A sceny grozy zamiast straszyć... bawią do łez. Przez cały seans widzom towarzyszy uczucie niezręczności porównywane do tego, które daje oglądanie "The Office". Z tą różnicą, że cringe w "Ptakodemi" jest całkowicie niezamierzony.

Język: angielski z polskimi napisami

PTAKODEMIA, reż. James Nguyen, USA 2010, 105'

Czym są Najlepsze z Najgorszych?

To pokazy różnorodnego kina klasy B, od starych, amerykańskich filmów s-f z kosmitami i latającymi spodkami wiszącymi na sznurkach, przez przebojowe kino akcji lat 80. z nieskazitelnymi bohaterami w ortalionowych dresach, po horrory z gumowymi potworami.
Niskie budżety, absurdalne dialogi, kiepskie aktorstwo, nielogiczna fabuła a także zaangażowanie i pasja autorów to tylko niektóre cechy wspólne najgorszych filmów w historii kinematografii światowej, które prezentowane są na przeglądzie.

Filmy Najlepsze z Najgorszych rozbudzają wśród widzów miłość do kina klasy B od 2015 roku. Dotychczas odbyło się około 150 seansów i wydarzeń w ramach przeglądu.

Więcej: www.najlepszeznajgorszych.pl

Miejsce wydarzenia: Sala 1 - Kinowa

bilety: 25 zł (n), 20 zł (u)

Bilety dostępne w:

Zobacz https://kinopalacowe.pl/filmy/8190-najlepsze-z-najgorszych-ptakodemia/