Różne narzędzie

Letnie warsztaty stolarskie
A gdyby tak zrobić zabawki własnoręcznie?
Rodzinne warsztaty stolarskie! Wcielicie się w rzemieślniczki i rzemieślników i w każdym miesiącu zrobicie jedną drewnianą zabawkę związaną z podróżami oraz jedną związaną z naturą. Organizatorzy zapewniają wszystkie narzędzia i materiały. Możecie wziąć udział bez względu na to czy macie mnóstwo doświadczenia, czy też nigdy nie trzymaliście w ręce młotka.

Warsztaty organizowane są w ramach cyklu Soboty z "Rękodzielnymi" i towarzyszą wystawie czasowej "Rękodzielni. Opowieść o poznańskim rzemiośle" prezentowanej w Galerii Śluza.

Odbiorcy: rodziny z dziećmi w wieku 6-12 lat

Terminy: 2 warsztaty w lipcu i 2 warsztaty w sierpniu (wybrane soboty o godz. 11:00; harmonogram poniżej)
Czas trwania: 1,5 godziny
Bilety: zajęcia bezpłatne
Rezerwacja miejsc: online na stronie www.bilety.bramapoznania.pl lub w kasie Bramy Poznania
(do dyspozycji jest 10 stanowisk dwuosobowych, dlatego jedna rodzina może wybrać 1 bilet dla dziecka i 1 bilet dla opiekuna)

Harmonogram:
2 lipca 2022 r. godz. 11:00
W przestworzach
Czy drewniany samolot może latać? Nie wiemy, ale na pewno będziecie się świetnie bawić, budując go własnymi rękami! Pora chwycić narzędzia w dłoń i skonstruować pojazd latający.
Bilety dostępne od 21 czerwca 2022 r.

  • 16 lipca 2022 r. godz. 11:00

Łąka z drewna
To nietypowe wyzwanie: zaprojektować i zbudować kwiat z drewna. Dacie radę? Dołączcie do naszych rodzinnych warsztatów stolarskich!
Bilety dostępne od 5 lipca 2022 r.

  • 6 sierpnia 2022 r. godz. 11:00

Czterokołowce
Napęd na cztery koła, przestronny bagażnik, otwierany dach. Czego więcej chcieć od samochodu? A może zbudujecie z nami własny pojazd kołowy z drewna?
Bilety dostępne od 26 lipca 2022 r.

  • 20 sierpnia 2022 r. godz. 11:00

Wuchta drewnianej wiary
Ludzie, postaci czy może raczej roboty? Co wyjdzie z naszego ostatniego stolarskiego eksperymentu? Dołączcie i sprawdźcie!
Bilety dostępne od 9 sierpnia 2022 r.

Zobacz www.galeriasluza.pl/