Baner promujący wydarzenie.

Organizatorzy zapraszają do udziału w Wielkim Dniu Pszczół 2022 r., który odbędzie się w dniach 5-8 sierpnia br. i organizowany jest w ramach programu "Poznań dla Pszczół"!

W sobotę 6 sierpnia w godz. od 10:00 do 15:00 zapraszają do Pawilonu III Palmiarni na spotkanie z Pszczelarzem połączone z wystawą plakatów edukacyjnych. Podczas trwania wydarzenia będzie można poznać tajemnice działania oraz strukturę pszczelej rodziny. Zwiedzający Palmiarnię Poznańską będą mogli dowiedzieć się więcej o pracy pszczelarza, poznać jego strój oraz elementy sprzętu pszczelarskiego. Wystawę plakatów oraz akcesoria pszczelarskie będzie można zobaczyć także w niedzielę 7 sierpnia, a prezentowane materiały mają za zadanie przypomnieć jak ważną rolę odgrywają pszczoły w naszym ekosystemie i jakie zagrożenia niesie dla nich obecny świat. Wiedzę na temat tych owadów z całą pewnością warto i należy zdobywać, a najlepiej właśnie w otoczeniu roślin!

Natomiast w Pawilonie IX od 5 sierpnia br. zapraszamy na wystawę prac studentów Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu pt. "LET IT BEE", która będzie prezentowana do 31 sierpnia br. Plakaty przedstawiają graficzną odpowiedź studentów Pracowni Znaku i Identyfikacji na tematy związane z rolą jaką odgrywają pszczoły w życiu na naszej Planecie. Poprzez prezentowaną wystawę chcielibyśmy zainspirować do działań by chronić te niezwykłe owady przed zagrożeniami, które na nie czyhają w obecnym świecie.

Szczegółowy program miejskiego wydarzenia dostępny jest pod poniższym linkiem  PROGRAM Wielki Dzień Pszczół