Logo festiwalu.

OFF Opera - Romantyczny nurt

17.07 – 14.08.2022

OFF Opera to festiwal sztuk społecznych. Zaangażowanych i angażujących.

OFF Opera to przestrzeń twórczego dialogu na styku różnych dziedzin sztuki, zjawisk społeczno-kulturowych i wyzwań współczesności. To koncerty, spektakle, wystawy, warsztaty i inne wydarzenia współtworzone przez publiczność.

Tegoroczny festiwal OFF Opera nosi tytuł Romantyczny nurt. To opowieść o bliskości człowieka z naturą, sile sprawczej jednostki i potędze wyobraźni. Przez ostatnie kilka miesięcy w golęcińskim klinie zieleni, nad jeziorami: Strzeszyńskim, Kierskim i Rusałką odbywały się spotkania, twórcze warsztaty, koncerty, sesje fotograficzne i plany zdjęciowe. Był to czas obfitujący w doświadczenia, refleksje i intrygujące rozmowy. Zaproszeni do współtworzenia festiwalu twórcy i twórczynie podążali za wodnymi historiami zasłyszanymi od wędkarzy, plażowiczek, harcerzy, morsów, lokalnych aktywistek, spacerowiczek i innych osób oddających się wakacyjnym przyjemnościom. Jednocześnie konfrontowali się z naukowymi danymi dotyczącymi zanieczyszczenia wód, stopniowego pustynnienia terenu, czy postępujących zmian klimatu.

Rekreacja romantyczna jest przedsięwzięciem poetycko-doświadczalnym. 

Słowo "rekreacja" kojarzy się dziś z ośrodkiem, sportem i z instytucjonalnym wypoczynkiem, ale w swoim źródłosłowie odwołuje się do odświeżania, ożywiania czy odnawiania. Związana jest oczywiście z cielesnym wymiarem życia, m.in. nad jeziorami, co doskonale wpisuje się w romantyczne doświadczenia magii wody.

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Zobacz www.facebook.com/offopera/?ref=page_internal