Baner promujący wydarzenie.

Koncert - Scena nad Rusałką - Ofelia i Shyness!

25.08.2022
19:30 23:00
  • Ofelia

Ofelia - oryginalnie Iga Krefft- wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów oraz multiinstrumentalistka.
Swój debiutancki album o tytule "Ofelia" wydała w 2019 roku. Artystka tworząc 12 utworów na ten krążek romansowała z alternatywnym popem oraz folkiem, ale nie jest to jednak jedyny nurt, który określa jej twórczość. Już w 2021 roku premierę miały pierwsze dwa single z kolejnego krążka. "Zakochana w Bicie" oraz "Słony Kiss" zapowiadają kolejne wydawnictwo Ofelii, nad którym pracuje z Kubą Karasiem.
Nowa odsłona Ofelii zdecydowanie bardziej stawia na elektroniczne brzmienia, ocierając się o stylistykę lat 80'tych. Nadchodzący album "8" będzie przedstawiać historie ośmiu kobiet, które kreują samą Ofelię. Do tej pory mogliśmy poznać trzy postaci: Mirandę, Lisę oraz najnowszą bohaterkę Helenę, która pojawiła się z najbardziej zadziornym dotychczas utworem artystki o tytule "Smuraj". Premiera zapowiadanego, drugiego albumu planowana jest na jesień 2022 roku.

  • Shyness!

Shyness! wywodzi się z nieśmiałości. Paradoksalnie - chociaż jest to słabość - to artystki zamieniają ją w swoją siłę. Stąd, obok nieśmiałości, przekorny wykrzyknik. Ich muzyka to przede wszystkim połączenie hipnotyzujących wokali. Wszystko w sosie z syntezatorów, bitów, przestrzennych gitar i pianina. To przestrzeń, dym, świt pomieszany z mrokiem. Niezwykłe przenikanie się kilku damskich głosów i wrażliwości.

Shyness! zaczęło się od niezobowiązującego spotkania w Poznaniu. W 2015 Iwona Skwarek (Rebeka) zafascynowana projektem Asia i Koty zaprosiła do studia Joannę Bielawską. Celem była jedna wspólna piosenka. Tak po prostu. Muzyczna chemia między nimi była totalna, a każde kolejne spotkanie owocowało nowym utworem.
Pod koniec 2019 roku, Iwona i Joanna zaprosiły do zespołu gitarzystkę Igę Krzysik oraz młodą producentkę i wokalistkę Julię Pacyńską. W czerwcu 2020 roku zespół ukończył pracę nad debiutanckim albumem, który ukaże się wkrótce. Producentką płyty jest Iwona Skwarek.

Skład:

  • Iwona Skwarek - voc, synths, guitar, beats
  • Joanna Bielawska - voc, piano
  • Julia Pacyńska - voc, synths
  • Iga Krzysik - voc, guitar

Wstęp wolny.

baner