Baner promujący wydarzenie.

Cyrkuluj książeczko - Daj książkom drugie życie i przekaż potrzebującym dzieciom

16.11 – 31.01.2023

Akcja pod hasłem "Cyrkuluj książeczko" to coroczna zbiórka książek dla dzieci organizowana w Centrum Handlowym Auchan Komorniki we współpracy z fundacją "Już pomagam". Wszystkie egzemplarze przyniesione przez klientów zostaną przekazane maluchom przebywającym w domach dziecka oraz na oddziałach szpitalnych. Akcja potrwa do 31 stycznia 2023 roku.

Czytanie kształtuje wyobraźnię i pomaga oderwać się od codziennych zmartwień. Jest to szczególnie potrzebne dzieciom przebywającym w szpitalach, domach dziecka czy placówkach pogotowia opiekuńczego. Z myślą o tych maluchach co roku organizowana jest zbiórka książek pod hasłem "Cyrkuluj książeczko", a patronem akcji jest Henryka Krzywonos-Strycharska. Książki mogą być używane, ważne jednak, żeby były w dobrym stanie i mogły nadal cieszyć dzieci.

- Przekazać książki i dać im drugie życie może każdy. Cel akcji jest szczytny, więc tym bardziej cieszy nas zaangażowanie klientów, którzy przyczyniają się do zachęcania najmłodszych do czytania - mówi Martyna Raczkowska, manager ds. marketingu w Centrum Handlowym Auchan Komorniki.

Książki z bajkami, powieściami, wierszykami, lekturami szkolnymi czy ilustrowane albumy zebrane w trakcie akcji w Centrum Handlowym Auchan Komorniki zostaną przekazane wybranym oddziałom dziecięcym szpitali, domom dziecka, pogotowiu opiekuńczemu, a także szkołom podstawowym, w tym szkołom specjalnym. Część z nich trafi także do publicznych bibliotek, dzięki czemu dzieci będą miały łatwiejszy dostęp do świata literatury. Wystarczy przyjść z książkami do Centrum Handlowego Auchan i włożyć je do specjalnie oznaczonej skrzyni, która w pasażu galerii będzie dostępna od 16 listopada do 31 stycznia 2023 roku.

Książki można przynosić do Centrum Handlowego Auchan Komorniki przy ul. Głogowskiej 432 w Poznaniu w godzinach pracy obiektu, czyli od poniedziałku do soboty w godzinach od 9.30 do 21.00,
w soboty od 9.00 do 21.00, a w niedziele handlowe od 9.30 do 20.00.

Plakat