Baner promujący wydarzenie. Nazwa wydarzenia i data.

Poznań w formie - bezpłatny festyn rodzinny

2023-06-03 ( sobota )
Cytadela, Plac pod amfiteatrem

Inicjatorem międzypokoleniowych festynów "Poznań w formie" jest Miasto Poznań, a tworzone są we współpracy z miejskimi spółkami oraz partnerami. Do września zaplanowano łącznie dziesięć takich spotkań.

Moc atrakcji dla dzieci

Na nudę z pewnością nie będą narzekać najmłodsi. W programie znalazł się koncert "W afrykańskiej wiosce" przygotowany przez Agencję Artystyczną Bonsai oraz muzyków z Republiki Rytmu. Artyści zagrają na egzotycznych instrumentach takich jak ukulele, cajon, djembe oraz balafon. Na scenie wystąpi też Teatr Fuzja z przedstawieniem "Co piszczy w szafie".  W strefie rodzinnej rozrywki będą też animacje, gry i zabawy.

Cały Poznań Ukulele x Poznań w formie

Na Cytadeli pojawi się też wyjątkowy, piętrowy UKUBUS, czyli mobilna platforma festiwalu Cały Poznań Ukulele. Każdy chętny będzie mógł wysłuchać występu Przemysława 'Śledziuhy' Śledzia z górnego pokładu autobusu oraz wziąć udział w bezpłatnych warsztatach nauki gry na ukulele na dolnym poziomie. Organizatorzy zachęcają do wzięcia ze sobą swoich ukulele i wspólnego grania. A dla tych, którzy nie macie jeszcze swojego instrumentu, na miejscu będą czekały "hawajskie gitarki" do przetestowania.

Ruch to zdrowie

Dla miłośników aktywnego trybu życia, sportu i fitnessu zaplanowano sportowe zmagania, gry i zabawy. Mieszkańcy kolejny raz będą mogli skorzystać z zajęć jogi prowadzonych przez instruktorkę ze szkoły Projekt Joga, na które zaprasza firma Tormel.

POSUM powraca z zajęciami nordic walking. Pod okiem profesjonalnego trenera można będzie nauczyć się prawidłowo chodzić z kijkami, a także  dowiedzieć, jakie są zalety prawidłowej techniki chodu oraz jakich błędów wystrzegać się podczas uprawiania tej dyscypliny sportu.

Zawodnicy z PGE Akademia Judo proponują natomiast zajęcia judo dla dzieci. Będzie można obejrzeć zmagania doświadczonych zawodników i postawić swoje pierwsze kroki na macie.

Profilaktyka jest ważna

Poznański oddział Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-POLAND zwróci uwagę między innymi na choroby układu krążenia, nowotworowe, cukrzycę, ale będą też stanowiska poświęcone transplantologii i dawstwa szpiku, prawidłowej ergonomii pracy oraz edukacyjno-profilaktyczne dla dzieci. Specjaliści podpowiedzą też jak odnaleźć się pacjentom w gąszczu leków, suplementów diety i wyrobów medycznych. Będą także masaże fizjoterapeutyczne oraz nauka udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Nie zabraknie też strefy bezpłatnych badań profilaktycznych - w specjalnie wyposażonych pojazdach będzie można sprawdzić swój wzrok oraz kości w kierunku wczesnego wykrywana osteoporozy, a także wykonać RTG klatki piersiowej.

Jak być eko?

Dla najmłodszych Wydział Gospodarki Komunalnej przygotował serię warsztatów i zabaw, które uczyć będą postaw proekologicznych - prawidłowego segregowania odpadów, idei zero waste czy właściwego postępowania z elektroodpadami oraz odpadami organicznymi. Wiedzę z tego zakresu będzie można też poszerzyć na stanowisku Zakładu Zagospodarowania Odpadami - tu warsztaty dostosowano do wieku uczestników - dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Pamiętajmy o bezpieczeństwie

Seniorzy po raz kolejny mogą liczyć na prelekcje i porady w zakresie zdrowia i bezpieczeństwa od strażników miejskich - to w ramach akcji POZytywniacy. Najmłodsi będę mogli obejrzeć z bliska radiowóz, którym na co dzień poruszają się strażnicy.

_________________

Wstęp wolny.

Plakat

Zobacz www.facebook.com/PoznanWFormie?utm_source=Redlink.pl&utm_medium=email&utm_campaign=2023-05-30%20%E2%80%9EPozna%C5%84%20w%20formie%E2%80%9D%3A%203%20czerwca%20zapraszamy%20na%20Cytadel%C4%99%20-%20Ponowienie