Zdjęcie Luisa Cansino - mężczyzny z założonymi rękoma, patrzącego w obiektyw.

Opera - Simon Boccanegra

2023-06-14 ( środa )
Aula UAM, ul. Wieniawskiego 1

opera w III aktach z prologiem

libretto: Francesco Maria Piave 

wykonanie koncertowe

Wykonawcy:
Simon Boccanegra: Luis Cansino
Jacopo Fiesco: Ramaz Chikviladze
Maria Boccanegra - Amelia Grimaldi: Iwona Sobotka
Gabriele Adorno: Piotr Kalina
Paolo Albiani: Jaromir Trafankowski
Pietro: Damian Konieczek
kierownictwo muzyczne: Marco Guidarini
kierownictwo Chóru: Mariusz Otto
asystent dyrygenta: Andrei Yakushau
Chór i Orkiestra Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszko w Poznaniu

Ponury pałac dożów w Genui trawią polityczne intrygi. Pod rządami dawnego korsarza - Simona Boccanegry - rada dożów rozprawia się z oponentami. Na prowincji ukrywa się dawny przeciwnik Simona - Fiesco, który sprawuje pieczę nad przybraną córką - Amelią. Dziewczyna łudząco przypomina ukochaną Boccanegry, zmarłą przeszło dwadzieścia lat temu...

Po raz pierwszy w historii Teatru Wielkiego koncertowa prezentacja opery Verdiego Simon Boccanegra. Partię Simona Boccanegry wykona Luis Cansino, hiszpański baryton, specjalizujący się w repertuarze verdiowskim, którego usłyszeć można w barcelońskim Teatro del Liceu, madryckim Teatr Real, operze w Lozannie, Brnie i Monachium. Cansino jest laureatem I Konkursu Wokalnego "Francisco Alonso". W swoim repertuarze ma m.in. tytułowe partie w operach Nabucco, Makbet, Rigoletto, Simon Boccanegra, Falstaff oraz barytonowe role w dziełach Pucciniego i Rossiniego. Artyście partnerować będzie debiutująca w roli Marii Boccanegry / Amelii Grimaldi Iwona Sobotka. Partię oponenta Simona Boccanegry, Jacopo Fiesca, wykona Ramaz Chikviladze.

Bilety w cenie 90-200 zł.

Dyrekcja Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu informuje, że mający wystąpić Artur Ruciński nie weźmie udziału w koncertowej prezentacji opery Giuseppe Verdiego "Simon Boccanegra". Artysta z powodu choroby był zmuszony zrezygnować z występu. Melomanom, którzy kupili bilety na koncert z udziałem Artura Rucińskiego, Teatr dodatkowo oferuje zaproszenia na spektakle Straszny dwór (dyr. Marco Guidarini, reż. Ilaria Lanziono) oraz Otello (dyr. Jacek Kaspszyk, reż. David Pountey) w sezonie 2023/2024 - kontakt z Biurem Obsługi Widzów tel. 61 65 90 280 lub 852 08 25, e-mail: bow@opera.poznan.pl. Osoby, które chciałby zwrócić bilet, również są proszone o kontakt z BOW.

materiały Teatru Wielkiego

fot. Karpati Zarewicz

Bilety dostępne w:

Zobacz www.opera.poznan.pl