Grupa tancerzy w jasnych ubraniach podczas spketaklu: w środku dwóch mężczyzn stojących na ugiętych nogach, po bokach po kilka osób stojących bokiem lub siedzących na taboretach.

Jak sepiowane, "staroświeckie" fotografie, skąpane w ciepłych odcieniach brązu, powidoki dawnych przeżyć, pomieszane przez pamięć, która ma swoją subiektywną chronologię, obrazy choreograficzne wyczarowane przez Jo Strømgrena z magicznego kapelusza przypominają, że wspomnienia, choć ulotne i istniejące niematerialnie, nie tracą swojej realności. 

Echa i miraże zdarzeń, potasowane przez przemijający czas, skrawki tego, co minęło, nostalgiczne spojrzenie wstecz i z oddali - spektakl "Z kapelusza" wciąga widza w seans pamięci, który pozwala przeniknąć ukryte znaczenia tego, co dawne, przeszłe, nie do końca uświadomione. 

Zamglone obrazy, o lekko zamazanych konturach, ukazują fantazmaty spektakli, sytuacji międzyludzkich, zbliżenia i oddalenia, odejścia i powroty, przemawiają kilkoma językami świata i kilkunastoma językami, którymi "mówią" ciała tancerzy Polskiego Teatru Tańca. 

Co jeszcze można wyjąć z kapelusza? Jaką akcję uruchomi ten (nie)zwykły przedmiot? 

Spektakl bez ograniczenia wieku, sugerowany widzom 14+

Choreografia, scenografia, reżyseria świateł, reżyseria dźwięku, tekst: Jo Strømgren 

Więcej informacji na temat spektaklu na stronie Polskiego Teatru Tańca

materiały: Polski Teatr Tańca w Poznaniu

Bilety dostępne w: