Na czarnym tle grafika przedstawiajaca w białym okręgu schematycznie narysowane 3 postacie w kształcie litery X.

IV Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca - Granice natury - granice kultury

23.04 – 29.04.2024

W programie m.in. 

  • 23 i 24 kwietnia godz. 20.00 PREMIERA spektaklu 24/7 Nowych Grzechów Polskiego Teatru Tańca we współpracy z bodytalk z Münster.

"24/7 Nowych Grzechów" w choreografii i reżyserii Yoshiko Waki, artystki japońskiego pochodzenia wywodzącej się z brutalistycznej tradycji słynnego Teatru Choreograficznego Johanna Kresznika, konfrontuje nas z biblijnym pojęciem 7 grzechów głównych, inspirując do przemyślenia na nowo, czym jest przekroczenie granicy między dobrem i złem. To czwarta koprodukcja bodytalk z Polskim Teatrem Tańca (Poznań) po JEWROPE (Nagroda dla Teatru Tańca miasta Kolonii w 2014 roku), SOLIDARITOT (uznanym za "Spektakl  Roku" w "Jahrbuch tanz" - "Roczniku Taniec" 2019 roku) oraz ROMEOS & JULIAS UNPLAGUED.TRAUMSTADT (główna nagroda Złoty Yorick na 26. międzynarodowym Festiwalu Szekspirowskim w Gdańsku w 2022 roku).

  • 25 kwietnia godz. 18.00 (wersja anglojęzyczna) i 20.00 (w języku polskim) - You are everything / Jesteś wszystko

Performans "Jesteś wszystko" bada granice ukryte w naszym własnym istnieniu, zachęcając do ich przekraczania.

  • 26 kwietnia godz. 20.00 - Feminal

"Feminal" Rebeki Hoback, artystki na stale pracującej w Nashville (USA), specjalizującej się w choreografii solowej, ucieleśniającej doświadczenia codzienności i transformacji, nawiązywać będzie do mechanizmów konstruowania stereotypowego kobiecego wizerunku i tradycyjnych, utartych klisz, wyznaczających granice tego, co kobiecie i niekobiece.

  • 27 i 28 kwietnia godz. 20.00 - The Loft 

"The Loft"  Jo Stømgren Kompani w choreografii dobrze znanego bywalcom Polskiego Teatru Tańca Jo Stømgrena, niezwykle rozpoznawalnego w skali międzynarodowej skandynawskiego artysty, choreografa - rezydenta Narodowej Opery i Baletu w Oslo, twórcy jubileuszowego spektaklu Polskiego Teatru Tańca "Z kapelusza", porusza tematy kontroli, wstrzemięźliwości i pasji, przypominając, że współcześnie wciąż zmagamy się z kwestią naruszania granic w relacjach, współistniejąc z innymi w klaustrofobicznych przestrzeniach życiowych.

  • 29 kwietnia godz. 20.00 - Kacha

"Kacha" Kolben Dance Company, zespołu tańca współczesnego oddychającego na co dzień atmosferą Jerozolimy, urzeczywistniającego misję tworzenia tańca, który jest aktem myśli, silnie zaangażuje widzów na poziomie osobistym, zachęcając do zadawania pytań samym sobie. Pytań nie zawsze wygodnych, ale mających moc otwierania drzwi do głębszego samopoznania i przesuwania granic własnej strefy komfortu.

  • 29 kwietnia godz. 18.00 - Narodowe Tańczenie na Międzynarodowy Dzień Tańca

Narodowe Tańczenie to wspólnotowa akcja, otwarta dla każdej osoby, polegająca na włączeniu się do tanecznego korowodu, który poruszać się będzie w rytmie poloneza w przestrzeni ulicy Stanisława Taczaka. W tym roku Narodowe Tańczenie zyska niezwykły kształt - dzięki wielokulturowemu przenikaniu się źródeł i tanecznych inspiracji. Będą z nami m.in. Zespół Pieśni i Tańca "Łany", Zespół Pieśni i Tańca "Łaniki", Zespół Pieśni i Tańca "Chludowianie", Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca Ludowego "Modraki", Fundacja "Jesteś wszystko" oraz Salsation. Mile widziane zarówno kanoniczne wykonania, jak i freestyle'owe interpretacje poloneza z dużą dozą improwizacji i spontaniczności!

Na wszystkie spektakle obowiązują bilety, na Narodowe Tańczenie - wstęp wolny.

Bilety dostępne w:

Zobacz ptt-poznan.pl