zdjecie

W tym dniu o godz. 18.00 Polski Teatr Tańca serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych do włączenia się w akcję Narodowe Tańczenie.

Działanie polega na wspólnotowym wykonaniu poloneza w scenerii ulicy Taczaka. Mile widziane zarówno kanoniczne wykonania, jak i freestyle'owe interpretacje z dużą dozą improwizacji i spontaniczności. Narodowe Tańczenie odbędzie się w finałowym dniu Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca "Granice natury - granice kultury", którego organizatorem jest Polski Teatr Tańca.

Wydarzenie odbędzie się w ramach akcji tańczMY, której organizatorem jest Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. To inicjatywa łącząca pasjonatów tańca we wspólnym celebrowaniu Międzynarodowego Dnia Tańca. Przypomnijmy, że Międzynarodowy Dzień Tańca ustanowiony został w 1982 r. przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego (ITI-UNESCO). Datę święta wybrano na pamiątkę chrztu wybitnego reformatora sztuki tańca, twórcy europejskiego teatru baletowego, francuskiego tancerza i choreografa Jeana-Georges'a Noverre'a. 5 grudnia 2023 roku polonez został wpisany na Światową Listę Reprezentatywną Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego Ludzkości UNESCO.

Wstęp wolny

Kalendarium | Polski Teatr Tańca (ptt-poznan.pl)

#tańczMY #tanczMY