foto

Owady giganty w Parku Starego Browaru

2012-07-01 ( niedziela ) – 2012-09-30 ( niedziela )
Park Starego Browaru, Poznań

Choć zazwyczaj to one przyglądają się nam, tym razem role się odwrócą. Przez całe wakacje w Parku Starego Browaru będzie można dokładnie przyjrzeć się najpopularniejszym przedstawicielom świata owadów w wersji makro.

Tuż przy ogrodzeniu na przechodniów spoglądać będzie groźnie blisko 5-metrowy konik polny. Przy wejściu gości powita ogromna, ważąca 95 kilogramów... sympatyczna biedronka. Parkową ławkę dzielić będzie można z ciekawską, 3,5 metrową larwą motyla. Zobaczymy także pojedynek modliszki i muchy, zaradnego jelonka rogacza dźwigającego łup w postaci pieńka, mrówkę opiekuńczo pomagającą wspiąć się na skarpę potomstwu, czy osę czujnie obserwującą wyjście.

Gigantyczne zwierzęta do złudzenia przypominają żywe owady, z tym, że największy ma 5,5 a najmniejszy2,4 metra długości. Eksponatom towarzyszyć będą tablice informacyjne, na których znajdą się m.in. liczne intrygujące fakty z życia prezentowanych stworzeń. Nad poprawnością merytoryczną wystawy czuwa Polskie Towarzystwo Entomologiczne i Katedra Entomologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Dodatkowo każdemu z owadów towarzyszy przesłanie dla dużych i małych, które w inspirujący sposób pokazuje wartościowe cechy charakteru spotykane zarówno w świecie zwierząt jak i ludzi: zaradności jelonka rogacza, wytrwałości rohatyńca, spostrzegawczości osy czy pracowitość i opiekuńczość mrówek. Jednym zdaniem: zarówno dzieci jak i rodziców czeka niezapomniana entomologiczna przygoda.

Patronem medialnym wystawy "Owady giganty w Parku Starego Browaru" jest National Geographic.

Wystawa potrwa od 1 lipca do 31 sierpnia 2012 r. i obejmie cały Park Starego Browaru.

Dodatkowo, w dwie soboty:

  • 14 lipca
  • 4 sierpnia,

dr hab. Marek Bunalski, Kierownik Zakładu Entomologii w Katedrze Entomologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Prezes Polskiego Towarzystwa Entomologicznego, poprowadzi spotkania w plenerze dla dużych i małych pod tytułem "Porozmawiajmy o owadach czyli entomologia dla każdego"

Wstęp wolny!