Wydarzenia na planie Pokaż na planie
a

Tryptyk Fascynat odśrodkowy_dwatrzycztery

2019-05-16 ( czwartek )
19:00
Słodownia +3, Stary Browar, ul. Półwiejska 42, Poznań

Duet, trio, kwartet
Tryptyk Fascynat odśrodkowy_dwatrzycztery to koprodukcja Centrum Sztuki Tańca i Fundacji_ eferte stworzona przez Annę Piotrowską - tancerkę, choreografkę i reżyserkę - na jej 44. urodziny. Tworzą go spektakle: ce_real mothers, kompozycja_trzecia rzeczywistość oraz ziemia niczyja. 16 maja zostaną zaprezentowane w Starym Browarze w ramach cyklu Stary Browar Nowy Taniec. "Głównym wątkiem projektu była fascynacja kompozycją, która zaistniała w trzech formach choreograficznych: duecie, trio i kwartecie. Istotne jest to, że choreografka tworzyła dzieła od środka, zajmując się nie tylko kompozycją, ale też relacjami w jej wewnętrznej perspektywie. Co ważne: w spektaklu zostały poruszone różne osobiste i formalne aspekty relacji oraz obecności w relacji" - czytamy w zapowiedzi.

W pierwszej i drugiej części po raz pierwszy wystąpiły córki Anny Piotrowskiej: Aleksandra i Małgorzata. To bardzo ważny moment nie tylko osobisty, ale też ogromna ciekawość Piotrowskiej jako artysty, na relację rodzinną w profesjonalnym świecie. Ciekawi, jak pasje i rozumienie świata przekładają się na pracę z córkami, które od zawsze były za kulisami w tym świecie.

Kolejne ważne spotkanie artystyczne to przedstawienie "kompozycja_trzecia rzeczywistość" z Joanną Chitruszko, z którą wcześniej Piotrowska zrealizowała trzy spektakle: "kwadrat w szafie", "zmianAA pogody" i "PRZY PRZY hedonistyczna uprzykrzona historia przyjemności". Tutaj ważna jest wzajemna fascynacja, wierność i wiara w to, co poprzez sztukę wspólnie artystki tworzą.

Ostatnia propozycja to kwartet, który poprzez udział choreografki staje się też bardzo osobisty. Spektakl stworzony został z codzienności pracy tancerza, ruchowca, performera, z systematycznego obcowania w studiu tanecznym i w życiu artystycznym tworząc przez 4 lata zespół Rozbark. "ziema niczyja" rodzi się z totalnej obecności tancerza, który jest w stanie pustki i na małym obszarze, tworzy siebie w relacjach bez relacji. Odśrodkową konfigurację osobowości tworzą: Anna Piotrowska, Kamil Bończyk, Alexey Torgunakov i muzycznie Dominik "Domix" Franusik.

Choreografia Anna Piotrowska.

Bilety w cenie 20/15zł dostępne w portalu Bilety24

_
opr.LT