plakat

Poznań Baroque 2017 - zespół Kore - Muzyka orkiestrowa i koncertująca J. F. Telemanna, J. S. Bacha i J. M. Leclaira

2017-06-19 ( poniedziałek )
19:30
Kościół oo. Jezuitów, ul. Szewska 18, Poznań

W tym roku muzyka barokowa obecna będzie w Poznaniu przez kilka miesięcy. Poznań Baroque zmienia formułę na rzecz comiesięcznych koncertów w rozmaitych poznańskich lokalizacjach. Wstęp na większość koncertów jest bezpłatny.

Pierwszy koncert w kościele oo. Jezuitów zagra barokowy zespół Kore w recitalu zatytułowanym "Muzyka orkiestrowa i koncertująca J.F. Telemanna, J.S. Bacha i J.M.Leclaira".

"19 czerwca, na początek cyklu, razem z Kore obchodzić będziemy 250 rocznicę śmierci Jerzego Filipa Telemanna, który powoli odzyskuje w panteonie barokowych kompozytorów należne mu miejsce. Jego twórczość ukazana zostanie w kontekście muzyki europejskiej - także polskiej, której był wielkim miłośnikiem i propagatorem. Tego samego dnia mieszkający w Bazylei polski lutnista Michał Gondko opowie nam o innym ciekawym epizodzie w historii muzyki polskiej, a mianowicie o popularności jaką cieszyła się w Europie przełomu renesansu i baroku polska muzyka lutniowa". - komentuje Cezary Zych - dyrektor artystyczny.

Kore jest projektem orkiestrowym zainicjowanym przez Fundację Muzyki Dawnej "Canor" oraz polską klawesynistkę Joannę Boślak-Górniok. W zespole spotykają się muzycy z kilku krajów ze znaczącym udziałem muzyków polskich.

Wykonawcy:

  • Jesenka Balic Zunic - violoncello da spalla
  • Fredrik From - skrzypce, lider
  • Zespół barokowy Kore
  • Joanna Boślak-Górniok - klawesyn, lider

Wstęp wolny

_
Poznań Baroque to inicjatywa prezentująca zróżnicowany wgląd w aktualne nurty i tendencje w dzisiejszym świecie muzyki dawnej. W Poznaniu odbywa się od 2011 roku. Od samego początku wspiera nowe pomysły powstające w głowach zarówno muzyków młodych, jak i wykonawców dojrzałych, którzy podejmują się intrygujących i ryzykownych wyzwań artystycznych.

Wstęp bezpłatny.

_
oprc.LT