x

48 tys. możliwości - wykład i performance w Pawilonie

2019-10-19 ( sobota )
19:00
Pawilon, ul. Ewangelicka 1

W dwa wrześniowe weekendy uczestnicy warsztatów 48k możliwości przygotowywali kompozycje dźwiękowe i wizualne, które zaprezentują podczas wydarzenia finałowego. Będzie to połączenie filmu, soundartu i live codingu, poprzedzone wykładem o kreatywnym kodowaniu.

Temat warsztatów: "48k możliwości" zachęcał do eksperymentów, gry z formą wydarzenia audiowizualnego, a także szukania nowych możliwości wyrazu artystycznego. - 48 tysięcy możliwości znaleźliśmy w Strefie 51. To tajemnicze miejsce posłużyło za inspirację i klamrę kompozycyjną naszych prac. Każdy znalazł w nim coś dla siebie, od latających spodków po odlotowe kolory. To był po prostu kosmos - Sebastian Szymura, uczestnik warsztatów wizualnych 48k możliwości.

Pierwsze wydarzenie finału, które odbędzie się o godzinie 18.00, to wykład Szymona Kaliskiego wprowadzający do tematyki kreatywnego programowania, prezentacja projektów i mechanizmów, które wpływają na dobór nowoczesnych narzędzi do projektów artystycznych i komercyjnych.

O g. 19.00 swoje prace zaprezentują uczestnicy warsztatów dźwiękowych pod kierunkiem producentki muzycznej Elli Zwietnig. Przygotowana przez nich kompozycja będzie towarzyszyć pracom wizualnym powstałym podczas warsztatów wizualnych z Markiem Straszakiem. Instalacja potrwa godzinę.

Ostatnim elementem finału będzie pokaz live-actów przygotowany przez grupę live-codingową prowadzoną przez Szymona Kaliskiego. Uczestnicy warsztatów będą modyfikowali kod źródłowy w czasie rzeczywistym, czego efektem będzie modyfikacja dźwięku i obrazu. Po części oficjalnej w Pawilonie, zapraszamy na afterhours do kawiarni/sklepu z winylami K-wax na ul. Ratajczaka. Po wydarzeniu finałowym będzie można w nieformalnej atmosferze porozmawiać z uczestnikami warsztatów i organizatorami.

PROGRAM

48k możliwości, sobota 19.10.2019, Pawilon

g. 18.00-18.30:

Creative coding - wykład otwarty. Prowadzenie: Szymon Kaliski

g. 19.00-20.00

48k możliwości: performance audio/wiz/

g. 20.00-21.00

48k możliwości: performance live-code

g.21.00-00.00

K-wax, afterhours

opr.sw

Zobacz pawilon.org/