Wystawa "Zaproszenie do rozmowy" w ramach cyklu Jesienny Wernisaż

30 IX - 7 X 2019 r.

W ramach poznańskiego tygodnia Mózgowego Porażenia Dziecięcego na parterze budynku UMP przy pl. Kolegiackim został zorganizowany "Jesienny Wernisaż".

Wydarzenie to organizowane jest od 13 lat przez Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Dorosłych z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym "Żurawinka".

Tegoroczna wystawa nosi nazwę "Zaproszenie do rozmowy" i jest niezwykłym połączeniem swobodnej ekspresji, widocznej na obrazach, z chęcią nawiązania relacji międzyludzkich, a także wyrażenia siebie i swoich pragnień przez twórców - podopiecznych Dziennego Ośrodka Terapeutycznego "Żurawinka". Autorzy prac, mimo swoich ograniczeń związanych z niepełnosprawnością, zapraszają do świata pełnego niezwykłych przeżyć, delikatnych gestów, ukrytych znaków i ogromnych emocji. Ich obrazy są komunikacją z ludźmi, którzy potrafią mówić słowami, ale nie zawsze umieją słuchać i rozmawiać. Twórcy mają ograniczone możliwości posługiwania się swoimi dłońmi, więc ich obrazy powstają niekiedy przez wiele dni, a nawet miesięcy.