Konsultacje społeczne dotyczące zmiany organizacji ruchu na ulicy Swoboda

Szanowni Państwo,

Od 30 kwietnia 2021 trwają konsultacje społeczne prowadzone przez Biuro Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta - Miejskiego Inżyniera Ruchu dotyczące zmian w organizacji ruchu na ulicy Swoboda na odcinku od ulicy Marcelińskiej do ulicy Bukowskiej, na ktore serdecznie zapraszamy.

Chcielibyśmy, aby ulica Swoboda stała się bardziej komfortowa dla pieszych poruszających się po istniejących chodnikach ale i dla wszystkich uczestników ruchu, aby zachować lub zwiększyć ilość miejsc parkingowych.

Ponadto chielibyśmy aby ulica Swoboda została uporządkowana, aby podnieść jej walory estetyczne, tak by stanowiła wizytówkę Osiedla Grunwald Północ.

Konsultacjom podlegać będą dwa warianty organizacji ruchu tj. preferowany przez Miasto ruch jednokierunkowy z wzrostem ilości miejsc parkingowych oraz ruch dwukierunkowy, który nie jest preferowany, z uwagi na ograniczenie ilości miejsc parkingowych.

Wariant preferowany zmian w organizacji ruchu - wprowadzenie ruchu jednokierunkowego zakłada kierunek od ul. Marcelińskiej do ul. Świt. Dokumentacja przewiduje wyznaczenie parkowania pojazdów częściowo na jezdni częściowo na chodniku, zlokalizowanie miejsc dla niepełnosprawnych oraz dla dostaw, wprowadzenie strefy ograniczonej prędkości (30 km/h). Powyższe rozwiązanie przede wszystkim powoduje poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zapewnia minimalną 2m szerokość chodnika dla pieszych po obu stronach ulicy, zwiększa ilość miejsc postojowych, umożliwia zlokalizowanie miejsc dla osób niepełnosprawnych oraz kopert dla dostaw (podmioty gospodarcze oraz osoby niepełnosprawne prosimy o przekazywanie propozycji lokalizacji takich miejsc).

Konsultacje społeczne będą początkiem zmian w Państwa otoczeniu.

W tym czasie każdy zainteresowany będzie mógł zgłosić swoje uwagi, opinie i propozycje wysyłając je w formie:

- wiadomości przesyłanych pocztą elektroniczną na dedykowany adres elektroniczny: konsultacjemir@um.poznan.pl,

- pism dostarczonych na adres: Biuro Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta - Miejski Inżynier Ruchu, Urząd Miasta Poznania, pl. Kolegiacki 17,

- pism przesłanych pocztą tradycyjną na adres: Biuro Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta - Miejski Inżynier Ruchu, pl. Kolegiacki 17, 61-841 Poznań,

- opinii, propozycji i uwag zgłoszonych podczas spotkania online z mieszkańcami.

W trakcie trwania konsultacji - 11 maja 2021 r. o godzinie 17.00 odbędzie się spotkanie online z mieszkańcami na platformie zoom, podczas którego powyższe propozycje zostaną szczegółowo omówione przez Miejskiego Inżyniera Ruchu.

Spotkanie dostępne będzie pod adresem:

https://poznan-pl.zoom.us/j/83751283812?pwd=M2lmSVlkSGttYmE3SFRQRllvSHlMQT09

Meeting ID: 837 5128 3812

Passcode: 940996

Prosimy o dołączenie do spotkania na kilka minut przed godziną rozpoczęcia.

Oprócz tego jeżeli nie będziecie mogli Państwo dołączyć do spotkania, będzie ono transmitowane również na na kanale YouTube Miasta Poznania, abyście mogli Państwo śledzić jego przebieg na żywo, posłuchać rozmowy na tematy poruszane podczas jego przebiegu czy włączyć się do dyskusji zadając pytanie w komentarzach na YT. Ponadto jeżeli nie będziecie mogli Państwo wziąć udziału w ww. spotkaniu zawsze będzie można wrócić do niego później.

Teren objęty konsultacjami to obszar osiedla Grunwald Północ, w szczególności teren posesji zlokalizowanych bezpośrednio przy ulicy Swoboda.

Zakończenie konsultacji społecznych nastąpi 21 maja 2021.

Poniżej zamieszczamy dwa warianty organizacji ruchu: jednokierunkowy - preferowany przez Miasto oraz dwukierunkowy.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie i  do udziału w konsultacjach społecznych.

Załączniki

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej