Konsultacje społeczne dotyczące zmiany organizacji ruchu na ulicach: Engeströma, Bednarskiej oraz Grodziskiej - zapowiedź

Szanowni Państwo,

Od 14 czerwca 2021 rozpoczną się konsultacje społeczne prowadzone przez Biuro Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta - Miejskiego Inżyniera Ruchu dotyczące zmian w organizacji ruchu na ulicach: Engeströma, Bednarskiej oraz Grodziskiej na odcinku od ulicy Engeströma do ul. Szamarzewskiego, na ktore serdecznie zapraszamy.

Przygotowaliśmy projekt zmiany organizacji ruchu na ww. ulicach.

Dokumentacja projektowa zakłada wprowadzenie jednego kierunku ruchu na ul. Engeströma, na odcinku od ul. Bednarskiej do ul. Grodziskiej, elementów uspokojenia ruchu oraz skrzyżowań równorzędnych na wymienionych ulicach. Przygotowany projekt ma uporządkować parkowanie samochodów w miejscach niedozwolonych przepisami, istniejące oznakowanie, a także wyznacza kontraruch rowerowy. Przygotowano dwa warianty zmian organizacji ruchu.

Działania te wpłyną na podniesienie komfortu i bezpieczeństwa nie tylko pieszych, ale i pozostałych uczestników ruchu.

W trakcie trwania konsultacji społecznych odbędzie się spotkanie konsultacyjne, na które serdecznie zapraszamy. Spotkanie konsultacyjne online odbędzie się 17 czerwca (czwartek) o godz. 17.00. Podczas spotkania powyższe propozycje zostaną szczegółowo omówione przez Miejskiego Inżyniera Ruchu.

Spotkanie odbędzie się za pomocą aplikacji Zoom.

Spotkanie dostępne będzie pod adresem:

https://poznan-pl.zoom.us/j/88687101310?pwd=WUJHV056bk9rNStZOXBQQXNvN0sxdz09

Meeting ID: 886 8710 1310

Passcode: 971044

Spotkanie konsultacyjne, podczas którego chcielibyśmy zaprezentować i omówić naszą propozycję organizacji ruchu będzie początkiem zmian w Państwa otoczeniu i jednocześnie elementem konsultacji społecznych, które potrwają do 4 lipca 2021 r.

W tym czasie każdy zainteresowany będzie mógł zgłosić swoje uwagi, opinie i propozycje wysyłając wiadomość e - mail na adres: konsultacjemir@um.poznan.pl, lub dostarczając je na piśmie na adres: Biuro Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta - Miejski Inżynier Ruchu, pl. Kolegiacki 17, 61-841  w Poznaniu.

Materiały dotyczące zmiany organizacji ruchu na terenie Osiedla Ogrody opublikowane zostaną 14 czerwca 2021 r. - w dniu rozpoczęcia konsultacji społecznych.

Teren objęty konsultacjami to obszar osiedla Ogrody, w szczególności ulice, których dotyczy zmiana organizacji ruchu.

Ostateczny kształt planowanych zmian zależy od Państwa głosu!

Drodzy Mieszkańcy zobaczcie projekt i weźcie udział w dyskusji podczas konsultacji społecznych!

Do zobaczenia!

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej