Konsultacje społeczne on-line: #deliberateria - 8 czerwca 2021

Polski Instytut Praw Człowieka i Biznesu oraz Urząd Miasta Poznania mają przyjemność zaprosić na konsultacje społeczne na temat praw człowieka, które odbędą się  8 czerwca 2021 r. w formule on-line.
Włączyć się w nie może każdy pełnoletni mieszkaniec miasta lub osoba pracująca w Poznaniu. Wystarczy wypełnić ankietę rekrutacyjną, która będzie otwarta do połowy maja. Spośród zgłoszonych osób wybrana zostanie grupa jak najbardziej reprezentatywna dla miasta pod względem demograficznym. Wybrane przez organizatorów zagadnienia i związane z nimi rekomendacje zostaną poddane dyskusji i głosowaniu a następnie skierowane m.in. do polskiego rządu. Pierwsza poznańska #deliberateria to nowy, angażujący model dialogu obywatelskiego.

Zależy nam na jak najbardziej reprezentatywnej grupie dyskutantów i na tym, by nikt nie czuł się wykluczony. Dołożyliśmy starań, aby konsultacje były jak najszerzej dostępne co jest na przykład odzwierciedlone w wyglądzie przewodnika do konsultacji (powiększona czcionka czy uproszczony język). Uczestnicy mogą skorzystać również ze szkolenia z obsługi platformy wideokonferencyjnej czy z tłumaczenia na język migowy. 

Na osoby biorące udział w konsultacjach czeka ciekawe doświadczenie, którego częścią będzie między innymi dostęp do unikalnej, zaprezentowanej przez ekspertów wiedzy, dyskusja z wymianą poglądów oraz wyrażenie swojego zdania w formie rekomendacji. Wszyscy uczestnicy otrzymają również zaproszenie na specjalnie dla nich przygotowane, zamknięte webinarium na temat praw człowieka. Ci uczestnicy, dla których technologie on-line wciąż mają swoje tajemnice, będą mogli skorzystać z pomocy i szkolenia.  

Spotkanie będzie też po prostu miłą, towarzyską okazją do poszerzenia horyzontów i poszukania nowej perspektywy dla omawianych zagadnień. 

Dla użytkowników FB utworzone zostało specjalne wydarzenie, do którego można dołączyć tutaj

Serdecznie zapraszamy do udziału.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej