Sprzątanie Świata 2020

"Plastik? Rezygnuję, redukuję, segreguję"

Wydział Gospodarki Komunalnej serdecznie zaprasza do udziału w tegorocznej, już 27. Polskiej edycji akcji Sprzątanie Świata.

Przypominamy, że koordynatorem akcji na Polskę jest Fundacja Nasza Ziemia.

W tym roku podczas sprzątania będzie towarzyszyło nam hasło: "Plastik? Rezygnuję, redukuję, segreguję". Jest to okazja do refleksji, jak dużo plastiku towarzyszy nam w życiu codziennym i że warto podjąć próbę zmniejszenia tych ilości.

Autorem tytułowego plakatu tegorocznej akcji jest pan Andrzej Pągowski, znany i ceniony artysta grafik, autor wszystkich dotychczasowych plakatów akcji.

  

Akcja jest wspierana przez Związek Międzygminny GOAP, który jest partnerem akcji i odpowiada za odbiór i zagospodarowanie odpadów.

W tegorocznej akcji koordynatorami lokalnego sprzątania są przedstawiciele Rad Osiedli. W tym miejscy ogromne podziękowania, ponieważ mamy rekordowo długą listę osiedli, które biorą udział w akcji:

Główna, Św. Łazarz, Głuszyna, Krzesiny-Pokrzywno-Garaszewo, Fabianowo-Kotowo, Strzeszyn, Umultowo,  Krzyżowniki-Smochowice, Jeżyce, Wola, Świerczewo, Naramowice, Podolany, Ławica, Kwiatowe, Zielony Dębiec, Ogrody, Wilda.

Zachęcamy do śledzenia stron internetowych tych rad oraz ich profili społecznościowych.

Jak co roku niezawodni okazali się wolontariusze z różnych części miasta, który swój wolny czas poświęcają na poprawę estetyki miasta, często na terenach mocno zanieczyszczonych. Dziękujemy za Państwa postawę i zaangażowanie.

W sobotę 19 września chętnych mieszkańców miasta zapraszamy do połączenia spaceru po lesie ze sprzątaniem - w godzinach od 10 do 11 w miejscu organizacji ogniska w Lasku Marcelińskim do pobrania będą czekały na Państwa worki na odpady. Worki z odpadami należy pozostawiać tylko i wyłącznie przy koszach na drobne odpady na terenie lasu lub w wyznaczonych punktach zbiorczych:

- przy miejscu odbioru worków koło leśniczówki (pkt. 1 na dołączonej mapie)

- na końcu ul. Jeleniogórskiej przy granicy lasu (pkt. 2 na dołączonej mapie)

Prosimy zaopatrzyć się w rękawice, najlepiej robocze lub ogrodowe, np. typu wampirki.

W organizacji sprzątania Lasku Marcelińskiego pomaga Zakład Lasów Poznańskich - Leśnictwo Marcelin. Dziękujemy J

Zapraszamy do śledzenia Wydarzenia w mediach społecznościowych

Na bieżąco będą pojawiały się tu informacje o miejscach, gdzie można dołączyć do sprzątania koordynowanych przez Rady Osiedla i innych wolontariuszy.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej