Sprawdź, gdzie głosujesz

Jak znaleźć lokal wyborczy i informacje o obwodzie oraz okręgu?

Sposób 1: korzystając z cyfrowego planu miasta - nazwę ulicy i numer domu wprowadź w pole "Wpisz adres". Po kliknięciu "Znajdź na planie", na ekranie pojawi się wizytówka "twojego" adresu. Wśród informacji opisujących punkt adresowy znajduje się m.in. numer obwodu wyborczego oraz odnośnik do właściwego lokalu wyborczego. Odnośnik prowadzi bezpośrednio do budynku lokalu wyborczego (zdjęcie) oraz informuje, czy lokal przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych.

Sposób 2: korzystając z cyfrowego planu miasta wybieramy w górnym menu mapę tematyczną wybory - na ekranie pojawią się wszystkie siedziby komisji wyborczych na terenie Poznania.

Sposób 3: kontaktując się z pracownikami Poznan*Kontakt pod numerem 61 646 33 44 można uzyskać informacje dotyczące lokalu wyborczego, takie jak adres czy dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Sprawdzanie danych w Centralnym Rejestrze Wyborców

Jeśli chcesz sprawdzić swoje dane w Centralnym Rejestrze Wyborców (CRW), złóż wniosek o wgląd do rejestru za pośrednictwem usługi elektronicznej. W tym celu skorzystaj z usługi dostępnej  w serwisie: link do usługi na stronie obywatel.gov.pl

Aby uzyskać dostęp do swoich danych wymagane jest: zalogowanie się do usługi, a następnie przejście do sekcji "Twoje dane", oraz do zakładki: "Centralny Rejestr Wyborców".

Wniosek o dane z Centralnego Rejestru Wyborców  możesz wnieść także na piśmie. Wniosek możesz złożyć w: Wydziale Spraw Obywatelskich i Uprawnień Komunikacyjnych, ul. Libelta 16/20, 61-706 Poznań - bez rezerwacji wizyt.

Udostępnienie danych z Centralnego Rejestru Wyborców jest bezpłatne.

Zobacz także - informacje o sprawdzeniu danych w CRW na stronie bip.poznan.pl.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej