Dodaj obiekt - XI Edycja

Laureat w kategorii mały przedsiębiorca Currency One S.A.

Opis

Currency One SA - operator serwisów InternetowyKantor.pl oraz Walutomat.pl. Firma powstała przez połączenie podmiotów we wrześniu 2013 r. Obecnie posiada 53% obrotów na rynku wymiany walut online. Współpracuje z ponad 20 bankami, oferując tanią i bezpieczną wymianę walut opartą o przelewy bankowe. Z serwisów korzysta 250 tys. klientów, którzy w porównaniu do kursów bankowych zaoszczędzili 400 mln zł.

Internetowykantor.pl - to pierwszy w Polsce kantor online. Założony w 2010 r. przez Michała Czekalskiego i Łukasza Olka serwis daje możliwość bezpiecznej, szybkiej i taniej wymiany walut. Aby z niego korzystać, wystarczy mieć konto walutowe, które w większości banków można założyć przez internet w kilka minut. Z serwisu korzystają zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby prywatne, szczególnie kredytobiorcy i turyści. W maju 2014 z serwisu skorzystało już 140 tys. użytkowników, którzy zaoszczędzili do 6% w porównaniu do standardowych ofert banków. Serwis sprzężony jest z systemami 22 banków, do których klienci mają bezpłatne przelewy. Przyjmuje również przelewy bezpośrednio z banków w krajach strefy euro. 90% transakcji odbywa się w mniej niż 15 min. Serwis ma aktualnie 99% pozytywnych opinii w niezależnym serwisie opineo.pl (130 tys. komentarzy).

Walutomat.pl - pierwszy na świecie serwis wymiany walut przez internet. Powstał w 2009 r. Jego twórcą jest Tomasz Dudziak - współtwórca allegro.pl. Użytkownicy Walutomatu mogą bezpośrednio, między sobą wymieniać waluty, indywidualnie ustalając kursy kupna i sprzedaży. Taki model działania pozwala pominąć pośrednictwo banków i tradycyjnych kantorów. Dzięki trójstopniowemu systemowi weryfikacji i zabezpieczeń, serwis gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa transakcji. Dzienna wartość transakcji sięga nawet 51 milionów złotych, a od 2009 roku 114 tysięcy użytkowników wymieniło ponad 11,5 miliarda złotych. Zaoszczędzili dzięki temu do 6% w porównaniu do standardowych ofert banków.

Klipy audio/video

Wróć do listy