Wydarzenia na planie Pokaż na planie
a

Comics Wars - wielka bitwa na komiks w Bibliotece Uniwersyteckiej

2017-10-07 ( sobota )
10:00-17:00
Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu, ul. Ratajczaka 38/40, Poznań

Kolejna edycja imprezy Comics Wars w ramach których zaprezentowane zostaną trzy bloki:

  • Dzień Batmana - panel poświęcony postaci Mrocznego Rycerza z okazji jego kolejnych urodzin. Organizatorzy zapraszają na wykłady i prelekcje o ciekawostkach z historii jednego z najpoczytniejszych bohaterów uniwersum DC. W ramach tego panelu rozdane zostaną darmowe okolicznościowe komiksy sprowadzone specjalnie z USA.
  • Dzień Superkobiet - superkobiety w komiksie mają długą i przepiękną tradycję, a ten blok ją przybliży. Będzie to możliwość do otwarcia dyskusji o komiksowych heroinach, oraz ich udziale w ratowaniu świata.
  • 24 godzinne rysowanie komiksów - to wymyślone w USA,coroczne wyzwanie rzucone rysownikom i scenarzystom. Zadaniem każdego uczestnika będzie wymyślenie i narysowanie 24 stronicowego komiksu w 24 godziny na zadany temat.
    Start w samo południe.
    Zapisy chętnych do rysowania pod adresem komiksywbibliotece@gmail.com

W programie imprezy znalazły się również:

  • ciekawe wystawy tematyczne,
  • sklepy z komiksami od małych i dużych wydawców
  • atrakcje dla dzieci, w tym dwugodzinne warsztaty z tworzenia komiksu przez najmłodszych.

Jak zwykle dostępna będzie czytelnia wypełniona najlepszymi tytułami, zarówno dla fanów komiksu superbohaterskiego, mangi, jak i miłośników komiksu polskiego. Dodatkowo będzie w niej można obejrzeć wystawę i komiksy poświęcone Gwiezdnym Wojnom. Kolejną zaplanowaną atrakcją będzie możliwość podejrzenia twórców komiksowych w trakcie pracy - komiksowy warsztat, różne techniki i różne pomysły do zobaczenia na żywo i podczas transmisji w Internecie dla tych, którzy nie zdążą do nas dotrzeć.

Więcej informacji na Fb wydarzenia.

Wstęp wolny.

_
opr.LT

Plakat