KDO przy Wydziale Kultury

Zapraszamy na 100. posiedzenie KDO przy Wydziale Kultury Urzędu Miasta Poznania. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 31 stycznia o godz. 17:00 online za pośrednictwem Jitsi Meet

Wolontariat do Poznania

Zakończyły się projekty finansowane przez Miasto w konkursie "Wolontariat do Poznania". To aż 25 inicjatyw, które udało się wykonać z myślą o mieszkankach i mieszkańcach stolicy Wielkopolski. Przez ostatnie trzy miesiące ich realizatorzy zachęcali do aktywności poznaniaków, zmieniali przestrzeń miasta i służyli wsparciem oraz pomocą innym.

Świąteczna pomoc potrzebującym

Kilkadziesiąt dużych paczek pełnych produktów żywnościowych i najpotrzebniejszych rzeczy codziennego użytku - to efekt akcji charytatywnej przeprowadzonej w grudniu w urzędzie miasta. Dary trafiły do Jadłodajni im. św. Elżbiety oraz Stowarzyszenia "Zupa na Głównym" i zostaną przekazane osobom w kryzysie bezdomności. 

"Kwiatek dla Seniora"

Jak sprawdzić przyjemność pensjonariuszom domu pomocy społecznej? Wystarczy podarować rośliny doniczkowe, które pomogą stworzyć domową atmosferę i przyjazny klimat w pokojach. Do inicjatywy grupy "Widzialna Ręka" przyłączył się Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. 

Znamy Poznańskich Wolontariuszy Roku!

Siostra Józefa Krupa, która przy ul. Łąkowej prowadzi jadłodajnię i schronisko dla osób dotkniętych kryzysem bezdomności została Poznańską Wolontariuszką Roku 2021 w kategorii indywidualnej. Nagrody przyznano też w sześciu pozostałych kategoriach.

Inicjatory 2020 rozdane

Kapituła konkursowa wyłoniła najlepsze inicjatywy pozarządowe, zrealizowane na rzecz Poznania i jego mieszkańców w ubiegłym roku. Najważniejsza z nagród - Inicjator Roku - trafiła do Fundacji Sieć Przyjaciół Zdrowia Psychicznego. Ponadto swoją statuetkę przyznali także sami poznaniacy w internetowym plebiscycie.

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza - święto wszystkich, którzy bezinteresownie poświęcają swój czas, aby pomagać potrzebującym. - Dziękuję wam za to, że jesteście i czynicie nasze miasto lepszym - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Wolontariat w poznańskich rodzinach

Wielu uczniów co roku zmaga się z trudnościami w nauce. Problemy z opanowaniem materiału mogą pogłębiać nierówności i wpływać na dalsze życie dzieci. W stolicy Wielkopolski wsparcie w takich sytuacjach oferują wolontariusze-korepetytorzy ze Stowarzyszenia Lepszy Świat, którzy pomagają nadrobić zaległości w szkolnych przedmiotach.

Strona 1 2 7