Gala Rodzin 2020
 

Już 29 stycznia odbędzie się Gala Rodzin - dowiemy się wtedy, jakie placówki zdobędą tytuły Superżłobek i Superprzedszkole. Tradycyjnie uhonorowani zostaną również też partnerzy Karty Dużej Rodziny.

Bądźcie głośno i działajcie! - wywiad z Pauliną Kuntze
 

Od lat aktywnie działa w różnych organizacjach i grupach nieformalnych, starając się nagłaśniać problemy osób zagrożonych wykluczeniem, narażonych na nietolerancję, przebywających na terenach ogarniętych wojną. Paulina Kuntze - Poznański Wolontariusz Roku 2017 przyznaje, że nie uważa się za wolontariuszkę, a swoich działań nie lubi nazywać pomocą, a raczej aktami solidarności i wsparciem. 

Poznańska tarcza dla NGO
 

W wyniku pandemii koronawirusa poznańskie organizacje pozarządowe znalazły się w trudnej sytuacji. Miasto Poznań i Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych wspomogą podmioty trzeciego sektora, obniżając czynsze do końca maja przyszłego roku. To wspólna inicjatywa prezydenta Jacka Jaśkowiaka oraz radnych miasta z klubów Wspólny Poznań i Koalicji Obywatelskiej ze szczególnym zaangażowaniem radnej Agnieszki Lewandowskiej.

Poznańskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu - spotkanie informacyjne
 

Już 5 listopada zapraszamy na spotkanie, podczas którego porozmawiamy o przyszłości centrum i podejmowanych działaniach, które powinny być realizowane w ramach zadania publicznego: pn. "Wspieranie i inkubacja organizacji pozarządowych i lokalnego społeczeństwa obywatelskiego poprzez prowadzenie Poznańskiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu".

Strona 1 2 4