Nowe miejsce dla NGO na mapie Poznania

Poznańskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu rozpoczęło oficjalnie swoją działalność. To miejsce, w którym pomoc znajdą przedstawiciele trzeciego sektora - będą mogli m.in. skorzystać z udostępnionego sprzętu oraz pomieszczeń i zacieśnić współpracę. 

Wolontariat do Poznania

Ruszył nowy projekt, w ramach którego można zdobyć nawet 1,5 tys. zł na rozwój i promocję wolontariatu. Z propozycji mogą skorzystać zarówno organizacje pozarządowe, jak i nieformalne grupy.

Poznański Targ Dobra 2021 - Zasiej Dobro

Najbliższy tydzień to niepowtarzalna okazja do poznania lokalnych fundacji i stowarzyszeń - w poniedziałek rusza Poznański Targ Dobra. Będzie można wziąć udział w licznych warsztatach i wykładach, dowiedzieć się, czym jest ekonomia społeczna oraz kupić unikatowe rękodzieła na kiermaszu. Finałem wydarzenia będzie spotkanie w Starym Zoo - tam poznańskie organizacje pozarządowe pokażą, czym zajmują się na co dzień.

Projekt regrantingowy - WOLONTARIAT DO POZNANIA - Złóż wniosek!

Stowarzyszenie CREO, w ramach projektu WOLONTARIAT DO POZNANIA, zachęca zarówno organizacje pozarządowe, instytucje pożytku publicznego, jak i grupy nieformalne (pod patronatem organizacji pozarządowych), do składania wniosków w ramach mikrograntu na prowadzenie aktywności w obszarze współpracy z wolontariuszami oraz zwiększania efektywności i widoczności działań wolontariackich.

Ideathon 2021

Stowarzyszenie Młodzieży RP zaprasza 17 września młodych aktywistów z całej Polski na hackathon społeczny - IDEATHON 2021. Wydarzenie stworzone jest z myślą o młodych osobach, które działają społecznie i marzą o założeniu swojej własnej organizacji.

Nowa Aplikacja Kroniki C-19

Na cyfrowej mapie Poznania pojawiła się nowa przestrzeń, w którą można wejść dzięki technologii AR (ang. Augmented Reality, czyli rozszerzona rzeczywistość). Mowa o nowej aplikacji -  Kroniki C-19 - która powstała na zlecenie Miasta Poznania w ramach projektu "Zdrowe Wzmocnienie" (ang. "Healthy Boost").

Ruszył Konkurs Mikrodotacji Wielkopolska Wiara

W poniedziałek, 5 lipca, ruszył długo wyczekiwany Konkursu Mikrodotacji Wielkopolska Wiara 2021. Młode organizacje pozarządowe mogą ubiegać się o dofinansowanie swoich projektów nawet do 10.000 złotych, a grupy nieformalne do 7.000 złotych. Oferty można składać do 26 lipca.

Czym jest dla Ciebie miasto Poznań?

Miasto Poznań przy współpracy z Wydziałem Socjologii UAM, Fundacją Znanieckiego oraz Fundacją Rozwoju Miasta Poznania organizują kolejną edycję konkursu: "Czym jest dla Ciebie miasto Poznań?" 

Program Współpracy Miasta Poznania z Organizacjami Pozarządowymi na 2022 rok

Program Współpracy to dokument programowy, określający zasady polityki realizowanej przez organ administracji publicznej wobec organizacji pozarządowych. Przyjmowanie rocznych Programów Współpracy z organizacjami pozarządowymi jest, zgodnie z przepisami Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, obowiązkiem każdej jednostki samorządu terytorialnego.

Strona 1 2 5