Ruszył Konkurs Mikrodotacji Wielkopolska Wiara

W poniedziałek, 5 lipca, ruszył długo wyczekiwany Konkursu Mikrodotacji Wielkopolska Wiara 2021. Młode organizacje pozarządowe mogą ubiegać się o dofinansowanie swoich projektów nawet do 10.000 złotych, a grupy nieformalne do 7.000 złotych. Oferty można składać do 26 lipca.

Czym jest dla Ciebie miasto Poznań?

Miasto Poznań przy współpracy z Wydziałem Socjologii UAM, Fundacją Znanieckiego oraz Fundacją Rozwoju Miasta Poznania organizują kolejną edycję konkursu: "Czym jest dla Ciebie miasto Poznań?" 

Program Współpracy Miasta Poznania z Organizacjami Pozarządowymi na 2022 rok

Program Współpracy to dokument programowy, określający zasady polityki realizowanej przez organ administracji publicznej wobec organizacji pozarządowych. Przyjmowanie rocznych Programów Współpracy z organizacjami pozarządowymi jest, zgodnie z przepisami Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, obowiązkiem każdej jednostki samorządu terytorialnego.

Rusza Program grantowy "Wakacyjna AktywAKCJA" Fundacji PFR

Odpoczynek i regeneracja dzieci i młodzieży są równie ważne dla ich prawidłowego rozwoju i dobrostanu, jak edukacja, dlatego warto, aby czas przerwy wakacyjnej każde dziecko mogło spędzić w wartościowy sposób. Taki cel ma najnowszy ogólnopolski Program Grantowy "Wakacyjna AktywAKCJA" przygotowany przez Fundację Polskiego Funduszu Rozwoju. Dzięki niemu organizacje z całej Polski będą mogły otrzymać dofinansowanie swoich projektów i przygotować atrakcyjną ofertę aktywnego wypoczynku dla najmłodszych. Wnioski można składać do 21 czerwca!

Jak przygotować skuteczny apel do darczyńcy Twojej organizacji? - webinar

By realizować misję organizacji w sposób profesjonalny, spokojny i celowy, potrzebujesz przede wszystkim pieniędzy, prawda? Dlatego tak ważne jest, by śmiało i odważnie o nie prosić i uwrażliwiać ludzi, że pomaganie kosztuje. Twoja misja żyje dzięki pozyskiwanym środkom oraz wsparciu wolontariuszek i wolontariuszy - zainspiruj ich do wspólnego działania!

Międzynarodowy konkurs o Nagrodę Międzykulturową 2021 ZGŁOSZENIA

Austriackie Federalne Ministerstwo Europy i Spraw Międzynarodowych organizuje od 2014 roku konkurs o Nagrodę Międzykulturową. 

W poprzednich edycjach konkursu nagroda trzy razy trafiła do Polski. W 2020 roku najlepszy w kategorii MEDIA okazał się projekt IMI-Radio zgłoszony przez Fundację na rzecz Centrum Wielokulturowego. Także w kategorii MEDIA, w 2017 roku, Nagrodę Miedzykulturową otrzymała inicjatywa Chlebem i Solą za projekt portalu informacyjnego www.uchodzcy.info. W roku 2015 fundacja Humanity in Action Polska została nagrodzona w kategorii NAJLEPSZY AKTUALNY PROJEKT za "Kongres Strefa Inter@kcji".

Otwarte spotkanie z dyrektorem Narodowego Instytutu Wolności

Fundacja na Rzecz Integracji Środowiska Akademickiego Jeden Uniwersytet zaprasza wielkopolskie organizacje pozarządowe (NGO) do udziału w spotkaniu z panem Wojciechem Kaczmarczykiem, dyrektorem Narodowego Instytutu Wolności (NIW) pod tytułem "Programy Narodowego Instytutu Wolności" w dniu 24 maja 2021 w siedzibie Fundacji na Rzecz Integracji Środowiska Akademickiego Jeden Uniwersytet.

Poznański Budżet Obywatelski 2022 - nabór wniosków

Rozpoczęło się składanie projektów do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2022. Podobnie jak w poprzednich latach można zgłaszać pomysły o charakterze rejonowym albo ogólnomiejskim, w tym w ramach Zielonego Budżetu. Czas na to jest do 31 maja. Tym razem do wydania będą aż 22 mln zł - czyli o milion więcej niż rok temu.

Ruszają zapisy na otwarte szkolenie "NGO A USTAWA O DOSTĘPNOŚCI"

Urząd Miasta Poznania zaprasza przedstawicieli poznańskich Organizacji Pozarządowych

na dwudniowe darmowe szkolenie realizowane w terminach: 24 oraz 28 czerwca 2021 w godz. 16:30-20:30 realizowane na platformie ZOOM.

Tematyka szkolenia przybliża zagadnienia generowane przez Ustawę z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami,  w obszarach dotyczących Organizacji Pozarządowych również w aspekcie współpracy NGO z Miastem Poznań, w tym realizacji zadań publicznych dofinansowanych ze środków budżetowych Miasta Poznania.

Strona 1 2 5