Wydarzenia na planie Pokaż na planie
obraz z puszczy

Poznańska Debata o Puszczy Białowieskiej

2017-12-01 ( piątek )
18:30
CK Zamek, Sala pod Zegarem, ul. Święty Marcin 80/82, Poznań

Debata będzie spotkaniem z naukowcami i badaczami, którzy osobiście znają Puszczę Białowieską, a przy tym mają różne spojrzenie na jej możliwą przyszłość. Organizatorzy nie stawiają gotowych tez. Wśród uczestników debaty głos zabiorą ekolodzy lasu, badacze dynamiki populacji i ekosystemów, eksperci inwentaryzatorzy oraz społecznicy, łączący wiedzę z aktywnością obywatelską.

Debatę organizuje Fundacja Laboratorium Sztuki i Dziedzictwa "Inspekt" we współpracy z Centrum Kultury Zamek w Poznaniu.

Fundacja Laboratorium Sztuki i Dziedzictwa "Inspekt" powstała w 2017 roku jako organizacja pozarządowa zajmująca się badaniami i popularyzacją wiedzy z zakresu nauk przyrodniczych, humanistycznych oraz zjawisk artystycznych. Poszczególne cele fundacji łączą rośliny - to od nich czerpiemy inspiracje do naszej działalności. Uczestników naszych inicjatyw zabieramy na zajęcia terenowe do miejsc cennych przyrodniczo, przedstawiamy im sztukę współczesną, doświadczalnie skłaniamy do refleksji nad procesami w kulturze i naukach przyrodniczych. Rośliny są naszą pasją, którą możemy realizować właśnie w "Inspekcie".

opr.sw

Zobacz www.facebook.com/events/1680450878695871/