Wydarzenia na planie Pokaż na planie
a

Koncert w ramach festiwalu Akademia Gitary - Dominic Miller

2018-08-31 ( piątek )
20:00
Aula UAM (Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza), ul. Henryka Wieniawskiego 1, Poznań

Dominic Miller to jeden z najpopularniejszych gitarzystów rockowo-jazzowych na świecie, a także kompozytor i producent muzyczny. Szerszej publiczności dał się poznać jako gitarzysta Stinga, z którym występuje od 1990 roku. Obecnie Miller wyrusza w trasę koncertową  promującą solowy album "Silent Light". 
Prężnie rozwijająca się solowa kariera przyniosła kontrakt z elitarną jazzową wytwórnią - ECM. To właśnie jej nakładem w 2017 roku ukazał się najnowszy album "Silent Light". Choć nie jest to pierwsze solowe wydawnictwo Millera, to wydaje się być jego najbardziej autorskim projektem. 
Materiał został skomponowany podczas przejażdżek rowerowych po urokliwej Prowansji, w której muzyk aktualnie zamieszkuje. Większość utworów na płycie Dominic Miller wykonuje solo, w niektórych na perkusji dołącza Miles Bould doskonale wczuwając się w ich nastrój. Tam, gdzie nie akompaniuje Bould, efekty perkusyjne kreuje sam Miller wykorzystując swoją niebywałą wirtuozerię gry na gitarze. Większość utworów utrzymana jest w klimacie melancholijnym, które fanom Stinga mogą przypominać jego ballady. Jedyną kompozycją odbiegającą od reszty jest "Chaos Theory" - dzięki gitarze basowej powstał iście rockowy kawałek.

Na scenie oprócz Dominica Millera pojawią się także:

  • Nicolas Fiszman - bas
  • Miles Bould - perkusja

Dominic Miller na swoim koncie ma współpracę nie tylko ze Stingiem, ale także z innymi artystami światowej sławy, takimi jak: Phil Collins, Tina Turner, Bryan Adams, Sheryl Crow, Rod Stewart, Pat Metheny, Youssou N'Dour, Manu Dibango, Chris Botti, Mariza czy Peter Gabriel.

Bilety w cenach: 79 zł (strefa D), 99 zł (strefa C), 129 zł (strefa B), 149 zł (strefa A)  
Uwaga! Zakup biletów poza autoryzowanymi punktami sprzedaży (Facebook, aukcje internetowe itp.) stwarza ryzyko zakupu biletów nieoryginalnych lub nieważnych, które nie umożliwią wejścia na koncert.

opr.LT, akt.sw

Bilety dostępne w: