Twórcze pisanie / twórcze czytanie - warsztaty dla osób 60+

Twórcze pisanie / twórcze czytanie - warsztaty dla osób 60+

2017-09-08 ( piątek )
11:30
Centrum Bukowska, ul. Bukowska 27/29

Już we  wrześniu zapraszamy poznańskich seniorów na zajęcia w ramach piątej edycji PISZEMY+. W programie warsztaty pisarskie i czytelnicze.   Jedyny warunek - trzeba mieć co najmniej 60 lat.

Masz chęć uporządkować domowe archiwum, utrwalić rodzinne historie, dać w prezencie komuś bliskiemu napisaną przez siebie opowieść? Przygotowujesz tekst wspomnieniowy, który chcesz wysłać na konkurs albo opublikować w gazecie? A może po prostu chcesz się rozwijać, zdobywać nowe umiejętności i czerpać z tego przyjemność?

Lato to dobry czas, by zacząć albo pójść krok dalej. Wszystkich, którzy w tę podróż chcą wyruszyć w dobrym towarzystwie, zapraszamy na bezpłatne warsztaty organizowane przez warszawskie Stowarzyszenie Dziennikarzy i Dokumentalistów "Koncentrat". Mnóstwo inspiracji, przyjazna atmosfera, profesjonalni wykładowcy, ciasto, owoce, kawa i herbata w pakiecie.

1. TWÓRCZE PISANIE (dla początkujących i średnio zaawansowanych)

GDZIE - Centrum Bukowska, ul. Bukowska 27/29
KIEDY - 8 września (piątek, godz. 11.30-14.30), 9 września (sobota, godz. 10-13) i 15 września (piątek, godz. 11.30-14.30)
INFORMACJE I ZAPISY - tel. 691 937 428, warsztaty.pisarskie@gmail.com 

Prowadzący podpowiedzą, jak się zabrać do porządkowania domowych archiwów, spisywania wspomnień i rodzinnych opowieści. Udowodnią, że to wcale nie jest trudne, a przynosi mnóstwo satysfakcji. Inspiracji do pracy dostarczą m.in. stare fotografie, pamiątkowe przedmioty, listy i pocztówki sprzed lat. Pod okiem profesjonalistów będzie można popracować nad stylem i formą krótkich tekstów, które powstaną na zajęciach i w przyjaznej atmosferze skonsultować swoje pomysły z osobami, które pisaniem zajmują się na co dzień.

2. TWÓRCZE CZYTANIE (dla zaprzyjaźnionych z książkami)

GDZIE - Centrum Inicjatyw Senioralnych, ul. Mielżyńskiego 24
KIEDY - 27 listopada, 4 grudnia, 11 grudnia, godz. 11.30-14.30 
INFORMACJE I ZAPISY - tel. 691 937 428, warsztaty.pisarskie@gmail.com 

Na spotkaniach czytelniczych będzie można podyskutować o książkach i wybranych krótszych tekstach, o klasyce, nowościach i modach literackich. Będzie okazja, by zastanowić się nad tym, czym jest "dobra literatura" i sprawdzić, czy łatwo zostać książkowym recenzentem. Na pewno uda się przy okazji ułożyć własną listę "książek najważniejszych", porozmawiać o ulubionych pisarzach, literackich hochsztaplerach i bestsellerach, a także poszukać najlepszych pierwszych zdań, zakończeń i tytułów.
Każde zajęcia prowadzą dwie osoby, a w skład zespołu trenerskiego wchodzą:
- Anna Błaszkiewicz
- skończyła socjologię i filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim, jest dziennikarką i redaktorką, współautorką poradnikowej "Książki o pisaniu"; od 10 lat prowadzi warsztaty twórczego pisania;

- Aleksandra Rzążewska - jest psychologiem, dziennikarką i redaktorką, autorką m.in. reportaży, wywiadów, opowiadań dla dzieci, audycji radiowych; od 10 lat prowadzi warsztaty pisarskie dla różnych grup wiekowych;

- dr Robert Pruszczyński - jest literaturoznawcą, recenzentem filmowym i książkowym, doktorem nauk humanistycznych, przez 10 lat wykładał na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego;

Każdy uczestnik warsztatów:

  • otrzyma bezpłatnie komplet materiałów szkoleniowych (zawierający m.in. przydatne wskazówki, ćwiczenia i spis lektur)
  • dostanie dyplom poświadczający udział w warsztatach wspófinansowanych przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
  • będzie miał możliwość indywidualnej rozmowy z trenerami prowadzącymi warsztaty

Na stronie www.piszemyplus.pl można znaleźć więcej szczegółów dotyczących zajęć i terminy spotkań kolejnych grup. Organizatorzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania - wystarczy zadzwonić lub napisać: warsztaty.pisarskie@gmail.com, tel. 691 937 428.

Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej​ w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020. Patronują mu Głos Seniora, CaféSenior.pl, Gazeta Senior​ i Seniorzy24.pl​. Podczas czterech poprzednich edycji projektu w zajęciach pisarskich wzięło udział ponad 2 tys. seniorów z całej Polski.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie: www.piszemyplus.pl

Zobacz www.piszemyplus.pl