x

Podwójna promocja o Bambrach

2019-10-17 ( czwartek )
17:00
Muzeum Bambrów Poznańskich, ul. Mostowa 7/9

Wydawnictwo Miejskie Posnania i Muzeum Bambrów Poznańskich serdecznie zapraszają na promocję: albumu Magdaleny Mrugalskiej-Banaszak "300 lat razem. Poznańscy Bambrzy" oraz powieści Mai Rausch "Przez zmierzchy i świty. Saga bamberska"

Powieść Mai Rausch "Przez zmierzchy i świty. Saga bamberska"
Pełna ciepła, historii i wspomnień książka o poznańskich Bambrach. Autorka snuje opowieść o grupie mieszkańców pochodzących z okolic Bambergu, którzy w XVIII wieku przybyli w okolice Poznania, by zagospodarować wsie wyludnione w wyniku wojen i zarazy. Przedstawia dzieje bamberskiej społeczności, a także własnej rodziny, od połowy XVIII wieku aż do 2019 roku, ich życie codzienne, radości, troski, problemy. Dopełnieniem narracji powieści jest zbiór archiwalnych fotografii ukazujących życie Bambrów.

Publikacja albumowa Magdaleny Mrugalskiej-Banaszak "300 lat razem. Poznańscy Bambrzy"
Publikacja albumowa prezentująca rodziny bamberskie przybyłe do Poznania w XVIII wieku, ich losy oraz role w dziejach miasta. Rodzinne fotografie uzupełniono zdjęciami ukazującymi dawną przestrzeń miejską związaną z bamberskimi osadnikami - charakterystyczne zabudowania, kapliczki z figurkami świętych oraz pola uprawne, które na przestrzeni lat zapełniły się blokowiskami. Poznańscy Bambrzy porwą Czytelnika w sentymentalną podróż, pokazując rodzinne tradycje, opowiadając o historii oraz smutkach i radościach dnia codziennego.

opr.sw

Zobacz www.poznan.pl/mim/wm/