Przedszkole nr 13 - oferta pracy dla pracownika administracyjnego

Opis/etat/liczba godzin: główny księgowy 1/2 etatu (20h/tyg.)

Wymagania:

1.Posiadanie obywatelstwa polskiego. 2.Pełna zdolność do czynności prawnych i korzystanie w pełni z praw publicznych. 3.Niekaralność za przestępstwa przeciwko: mieniu, obrotowi gospodarczemu, działalności instytucji państwowych, samorządowych, wiarygodności dokumentów lub za przestępstwa karno-skarbowe oraz przestępstwa umyślne ścigane z oskarżenia publicznego. 4.Wykształcenie zgodne z art.54 ustawy z dnia 27.08.2009 r. o finansach publicznych (Dz.U. Nr 157 poz.1240) a)wyższe ekonomiczne i 3 letnia praktyka w księgowości, b)średnie o kierunku technik rachunkowości i min. 6 letnia praktyka w księgowości. 5.Znajomość przepisów prawa w zakresie: finansów publicznych, rachunkowości, zamówień publicznych, odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych, o podatku dochodowym od osób prawnych i osób fizycznych, o samorządzie gminnym, sprawozdawczości budżetowej i umiejętność ich właściwego stosowania. 6.Doświadczenie na stanowisku głównego księgowego w księgowości w jednostkach oświatowych. 7.Biegła obsługa programów księgowych: FINANSE PROGMAN, PABS. 8.Umiejętność obsługi bankowości elektronicznej. 9.Znajomość obsługi Pakietu MS Office. 10.Umiejętność dobrej organizacji pracy. 11.Terminowość w realizacji zadań.

Zakres obowiązków:

1.Prowadzenie rachunkowości placówki zgodnie z obowiązującymi przepisami; 2.Obsługa finansowo-księgowa, prowadzenie pełnej księgowości placówki za pomocą programu finansowo- księgowego; 3.Realizacja operacji budżetowych-księgowanie syntetyczne i analityczne wszystkich dokumentów księgowych z rozbiciem na poszczególne rozdziały, paragrafy oraz konta, dekretacja dowodów księgowych, wykonywanie przelewów; 4.Uzgadnianie księgowości analitycznej z syntetyczną w terminach i na zasadach określonych w przepisach; 5.Uzgadnianie kosztów z wydatkami w terminach i na zasadach określonych w przepisach; 6.Przestrzeganie dyscypliny finansów publicznych; 7.Sporządzanie obowiązujących sprawozdań budżetowych i finansowych, analiz; 8.Prowadzenie gospodarki finansowej poradni zgodnie z obowiązującymi przepisami; 9.Prowadzenie rejestru VAT; 10.Wykonywanie dyspozycji środkami pieniężnymi; 11.Dokonywanie wstępnej kontroli: zgodności operacji gospodarczych i finansowych z planem finansowym, kompletności i rzetelności dokumentów dotyczących operacji gospodarczych i finansowych; 12.Opracowanie planów finansowych placówki; 13.Sporządzanie sprawozdań statystycznych 14.Opracowanie przepisów wewnętrznych dotyczących prowadzenia rachunkowości; 15.Nadzór nad prawidłowością pobieranych i odprowadzanych dochodów; 16.Prowadzenie korespondencji w zakresie spraw finansowych; 17. Należyte przechowywanie i zabezpieczenie dokumentów finansowo-księgowych placówki;

umowa o pracę od 01.08.2015r Zgłoszenia prosimy kierować na adres Przedszkole nr 13 ul. Keplera 5 60-158 Poznań tel. 61 862 43 90

listowny
Przedszkole nr 13
60-158 Poznań, ul. Keplera 5
61 862 43 90
p13@poznan.interklasa.pl

Terminy

Oferta ważna od: 2015-05-06

Oferta ważna do: 2015-06-12