Zespół Szkół nr 5 w Poznaniu - oferta pracy dla pracownika administracyjnego

Opis/etat/liczba godzin: Nabór na stanowisko Głównego Księgowego - 1 etat (40 godzin tygodniowo)

Wymagania:

1. Posiada pełną zdolność do czynności prawnych oraz korzystania z pełni praw publicznych. 2. Posiada kwalifikacje wymagane na stanowisku głównego księgowego: ukończone ekonomiczne jednolite studia magisterskie, ekonomiczne wyższe studia zawodowe, uzupełniające ekonomiczne studia magisterskie lub ekonomiczne studia podyplomowe i posiadanie co najmniej 3 letniej praktyki w księgowości, ukończona średnia, policealna lub pomaturalna szkoła ekonomiczna i posiadanie co najmniej 6-letniej praktyki w księgowości (zgodnie z ustawą o finansach publicznych). 3. Nie jest skazana prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe. 4. Posiada zdrowie pozwalające na zatrudnienie na stanowisku głównego księgowego. 5. Znajomość aktów prawnych związanych z funkcjonowaniem placówki oświatowej 6. Doświadczenie zawodowe w księgowości budżetowej minimum 12 miesięcy. 7. Biegła znajomość, obsługi aplikacji komputerowych takich jak: pakiet biurowy Office, program Progman Wolters Kluwer, PABS, PKO e-connet, e-portal VAT. 8. Preferowane doświadczenie i zatrudnienie na stanowisku głównego księgowego w placówkach oświatowych.

Zakres obowiązków:

1. Obsługa finansowo-księgowa placówki (budżet i fundusz socjalny) 2. Sporządzanie i kontrola realizacji planów dochodów i wydatków, prowadzonych dla poszczególnych kont syntetycznych: działalności podatkowej i prowadzenie analityki dla poszczególnych zespołów kont. 3. Uzgadnianie księgowości analitycznej z syntetyczną w ustawowych terminach. 4. Dekretowanie dokumentów księgowych, 5. Przestrzeganie dyscypliny finansów publicznych. 6. Nadzorowanie i kontrola inwentaryzacji składników majątkowych. 7. Sporządzanie obowiązkowych sprawozdań finansowych i analiz. oraz statystycznych. 9. Nadzór nad prawidłowością pobieranych i odprowadzanych dochodów. 10. Opracowywanie polityki rachunkowości. 11. Naliczanie amortyzacji składników majątku szkoły. 12. Opracowywanie planów finansowych oraz jego zmian w programie PLAN B. 13. Sporządzanie sprawozdania SIO i WS (Wydatków strukturalnych) 14. Sporządzanie deklaracji VAT-7 oraz JPK oraz prowadzenie rejestru VAT w programie dla JST firmy DOSKOMP. 15. Prowadzenie i rozliczanie ZFŚS, naliczanie odpisu na ZFŚS. 1

Dokumenty należy składać Zespołu Szkół nr 5 w Poznaniu ul. Różana 1/3, w zaklejonych kopertach z dopiskiem: "Nabór na wolne stanowisko urzędnicze Głównego Księgowego w Zespole Szkół nr 5 w Poznaniu" do 14 grudnia 2018 r. do godz. 12:00
Zespół Szkół nr 5 w Poznaniu
ul. Różana 1/3, 61-577 Poznań
Tel. 61-8330-320
zs5poznan@o2.pl

Terminy

Oferta ważna od: 2018-11-30

Oferta ważna do: 2018-12-14