Niepełnosprawni

Wortal Niepełnosprawni jest zbudowany blokowo. Na górze strony jest blok aktualnych informacji z dużymi obrazami. Po kliknięciu w obrazek rozwija się tekst. Powrót przez kliknięcie w napis Niepełnosprawni na paginie lub w ścieżce dostępu.
Poniżej znajduje się blok z dwoma kaflami:

  • Tablica ogłoszeń - informacje o wydarzeniach dla osób z niepełnosprawnościami.
  • Informacje i porady - można tu znaleźć informacje o ofertach pracy, świadczeniach socjalnych, uprawnieniach i edukacji osób niepełnosprawnych. Tu można także przeczytać o Konwencji Praw Osób Niepełnosprawnych oraz zapoznać się zagadnieniami dotyczącymi dyskryminacji.

Niżej znajduje się blok z linkami i adresami do stron instytucji wsparcia, organizacji pozarządowych, warsztatów terapii zajęciowych, środowiskowych domów samopomocy, klubów sportowych osób niepełnosprawnych i biura bezpłatnych porad prawnych. Po prawej stronie znajduje się mapa Poznania.

Jeszcze niżej, po lewej stronie umieszczony jest blok poświęcony dostępności. Tu publikowane są informacje na temat przystosowania budynków UMP dla niepełnosprawnych, ważne dla kierowców z niepełnosprawnościami oraz nr tel. pod którym można zamówić specjalną taksówkę. Można stąd także dowiedzieć się o dostępności obiektów sportowych i przestrzeni miejskiej.

Po prawej stronie jest kafel z informacjami teleadresowymi Pełnomocnika Prezydenta Miasta ds. Osób Niepełnosprawnych i jego działaniach.

Na samym dole strony znajdują się banery odsyłające na inne strony przydatne osobom z niepełnosprawnościami.

Czas trwania: 02:23