Niepełnosprawni

Wortal Niepełnosprawni jest zbudowany blokowo. Na górze strony jest blok aktualnych informacji z dużymi obrazami. Po kliknięciu w obrazek rozwija się tekst. Powrót przez kliknięcie w napis Niepełnosprawni na paginie lub w ścieżce dostępu.
Poniżej znajduje się blok z dwoma kaflami:

  • Tablica ogłoszeń - informacje o wydarzeniach dla osób z niepełnosprawnościami.
  • Informacje i porady - można tu znaleźć informacje o ofertach pracy, świadczeniach socjalnych, uprawnieniach i edukacji osób niepełnosprawnych. Tu można także przeczytać o Konwencji Praw Osób Niepełnosprawnych oraz zapoznać się zagadnieniami dotyczącymi dyskryminacji.

Niżej znajduje się blok z linkami i adresami do stron instytucji wsparcia, organizacji pozarządowych, warsztatów terapii zajęciowych, środowiskowych domów samopomocy, klubów sportowych osób niepełnosprawnych i biura bezpłatnych porad prawnych. Po prawej stronie znajduje się mapa Poznania.

Jeszcze niżej, po lewej stronie umieszczony jest blok poświęcony dostępności. Tu publikowane są informacje na temat przystosowania budynków UMP dla niepełnosprawnych, ważne dla kierowców z niepełnosprawnościami oraz nr tel. pod którym można zamówić specjalną taksówkę. Można stąd także dowiedzieć się o dostępności obiektów sportowych i przestrzeni miejskiej.

Po prawej stronie jest kafel z informacjami teleadresowymi Pełnomocnika Prezydenta Miasta ds. Osób Niepełnosprawnych i jego działaniach.

Na samym dole strony znajdują się banery odsyłające na inne strony przydatne osobom z niepełnosprawnościami.

Tłumacz języka migowego w Urzędzie Miasta Poznania

link

Urząd chce zapewnić wszystkim mieszkańcom dobrą obsługę. Dyżury tłumaczy Polskiego Języka Migowego ułatwią Głuchym załatwienie spraw w UMP.

Z usługi tłumaczenia na język migowy można skorzystać na dwa sposoby:

- są dyżury tłumacza w budynku Urzędu przy ul. Libelta 16/20, w każdy poniedziałek w godzinach od 15.00 do 17.00

- jest też tłumacz online, codziennie, od poniedziałku do piątku w godzinach funkcjonowania Urzędu.

Z tłumaczem online porozumiewamy się przez wideo połączenie. Migamy do ekranu, tłumacz nas widzi i przekazuje urzędnikowi, co mamy do powiedzenia. Odwrotnie - urzędnik mówi do tłumacza, a on miga na ekranie do nas.

Jeżeli wybieramy tłumacza online, powinniśmy zgłosić to co najmniej 3 dni robocze przed wizytą w urzędzie, z wyłączeniem zdarzeń nagłych.

Z Urzędem możemy komunikować się przez:

  • pocztę elektroniczną pk@um.poznan.pl,
  • telefonicznie, przy pomocy osoby przybranej numer 61 646 33 44,
  • wysłać sms na numer 783 944 112.

Do zobaczenia w Urzędzie Miasta Poznania!

Czas trwania: 02:23