Witamy na oficjalnej stronie Kultura Poznań

Strona podzielona jest na kilka części informacyjnych.

Patrząc od góry, znajdziesz wiadomości z dużymi zdjęciami. To aktualności kulturalne.

Poniżej znajduje się kilka najnowszych filmów i link do portalu video.poznan.pl, na którym zamieszczone są m.in. relacje z wydarzeń kulturalnych odbywających się w mieście.

Następny blok to repertuar kin i teatrów oraz obszerne, codzienne kalendarium, które otwiera się po kliknięciu w konkretny dzień miesiąca. Prezentuje najbliższe wydarzenia w kilku kategoriach: muzyka, film, teatr, wystawy, literatura i pozostałe.

Poniżej łatwo znaleźć przekierowanie do wirtualnego muzeum historii Poznania CYRYL udostępniającego kilkadziesiąt tysięcy zdigitalizowanych fotografii, pocztówek, map, plakatów i dokumentów archiwalnych. Zaraz obok widoczne są trzy ostatnie tytuły artykułów oraz przycisk "udostępnij", który przenosi do podstrony o nazwie historia. Na dole strony znajdują się ułożone w szeregu kafle przekierowujące na podstrony związane z kulturą.

Pierwszy z nich to IKS, czyli "Poznański Informator Kulturalny, Sportowy i Turystyczny", w którym co miesiąc redaktorzy rozmawiają z twórcami poznańskiej kultury, przedstawiają najciekawsze inicjatywy, recenzują najważniejsze kulturalne przedsięwzięcia i zamieszczają artykuły publicystyczne.

Drugi to link do podstrony "AFISZ"-u który jest częścią miesięcznika "IKS". Zawiera wybór najważniejszych wydarzeń kulturalnych oraz bogatą ofertę dla dzieci i młodzieży. Jest dostępny także w wersji elektronicznej oraz na czytniki.

Trzecią pozycją jest link do Poznańskiego Archiwum Historii Mówionej, którego celem jest zbieranie i udostępnianie wspomnień z przeszłości, nagrywanych w postaci plików video.

Czwarty to Portal poznańskich twórców kultury Multimikser - udostępniany przez Wydawnictwo Miejskie Posnania. Treści tutaj zawarte w przeważającej mierze pochodzą od jego użytkowników oraz są ich prywatnymi opiniami.

Poniżej znajduje się pasek banerów ze zdjęciami osób, z którymi przeprowadzono wywiady i banery z logotypami polecanych wydawnictw.

W górnej części każdej podstrony znajdziesz nazwę kulturapoznan.pl, po kliknięciu w którą zawsze powrócisz na główną stronę.

W bloku u dołu strony znajduje się stopka, zawierająca odnośniki do adresów internetowych. Znajdziesz tam też dane kontaktowe, deklarację dostępności, informacje o wykonawcy systemu oraz politykę prywatności.

Informacje z tej strony możesz czytać w telefonie komórkowym.

Czas trwania: 03:06