Konsultacje Programu Współpracy Miasta Poznania z Organizacjami Pozarządowymi na 2023 rok

Zapraszamy do wzięcia udziału w konsultacjach projektu uchwały Rady Miasta Poznania w sprawie przyjęcia Programu Współpracy Miasta Poznania z Organizacjami Pozarządowymi oraz podmiotami, o  których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i  o wolontariacie na 2023 rok. Program Współpracy to dokument programowy, określający zasady polityki realizowanej przez organ administracji publicznej wobec organizacji pozarządowych. Przyjmowanie rocznych Programów Współpracy z organizacjami pozarządowymi jest, zgodnie z przepisami Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, obowiązkiem każdej jednostki samorządu terytorialnego.

Konkurs "Wolontariat z klasą 2022"

Zapraszamy do udziału w projekcie Stowarzyszenia CREO "Wolontariat z klasą", który ma na celu wsparcie minimum 10 szkół z Poznania w rozwijaniu działań wolontariackich wśród uczniów i uczennic.   

Znamy poznańskiego Inicjatora Roku 2021

W tym roku kapituła konkursu statuetkę i tytuł Inicjatora Roku 2021 przyznała zajmującej się ochroną środowiska Fundacji Ratuj Ryby. Realizowany przez organizację ekologiczny projekt "Jest Tego Warta" został doceniony także przez poznanianki i poznaniaków, którzy oddali na nią najwięcej głosów w internetowym plebiscycie na Inicjatora Mieszkańców im. Andrzeja Białasa. 

Inicjatory 2021 przyznane

Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Dorosłych z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym "Żurawinka", Fundacja Wózkowicze oraz Fundacja Akcja Menstruacja - to zwycięzcy tegorocznych Inicjatorów w kategoriach Wspierający, Aktywizujący i Nowatorski. Pozostałych laureatów poznamy we wrześniu w trakcie Poznańskiego Targu Dobra. 

Opieka wytchnieniowa

Miasto, razem z poznańskimi organizacjami pozarządowymi, realizuje program Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej  dot. opieki wytchnieniowej - można się już do niego zgłaszać. To duże wsparcie dla rodzin i opiekunów osób z niepełnosprawnościami.

Wybory do PRDPP 27-28 czerwca 2022 r. | Lista kandydatek i kandydatów do Poznańskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego VII kadencji (2022-2025)

Przedstawiamy listę kandydatek i kandydatów z organizacji pozarządowych zgłoszonych do wyborów na członków Poznańskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego VII kadencji, które odbędą się 27 i 28 czerwca 2022 r., w godz. 10:00-19:00, w siedzibie Poznańskiego Centrum NGO, przy ul. Chwaliszewo 75 w Poznaniu.

Strona 1 2 5