tramwaj 4N przed remontem, fot. B. Brzycki

MPK na Noc Muzeów

2017-05-20 ( sobota )
Zajezdnie tramwajowe, ul. Głogowska 131/133, Madalin, Poznań

Kategoria: Wystawy

Jak co roku, na Noc Muzeów MPK uruchamia specjalną linię tramwajową M, która będzie kursować między poszczególnymi placówkami co pół godziny. (szczegółowy rozkład na stronie www.mpk.poznan.pl). Wraz z Klubem Miłośników Pojazdów Szynowych MPK zaprasza do odwiedzin Muzeum Komunikacji przy ul. Głogowskiej, które będzie czynne od godz. 17 do 21:30 oraz nieczynnej zajezdni tramwajowej przy ulicy Madalińskiego. W Muzeum Komunikacji będą prezentowane filmy dokumentujące rozwój komunikacji w naszym mieście oraz ważne wydarzenia z historii MPK. Na Madalinie od godziny 17:00 do 23:00 będzie można zobaczyć historyczne tramwaje MPK oraz  wystawę fotografii  zabytkowych pojazdów. Hitem ma być film pt. "Bimba. Poznań 1928" udostępniony przez Bramę Poznania ICHOT, ukazujący przedwojenny Poznań z okien starego tramwaju.

Z okazji przypadającej w tym roku 25. rocznicy wycofaniu z ruchu liniowego tramwajów typu N, na Madalinie zaprezentowane zostaną wszystkie, posiadane przez MPK tramwaje tej generacji - zarówno wagony oczekujące na remont, wagony techniczne oraz - po raz pierwszy po remoncie -  wagon kinowy o numerze 689. W tramwaju tym wyświetlany będzie, udostępniony przez Bramę Poznania ICHOT, film pt.: "Bimba. Poznań 1928" ukazujący przedwojenny Poznań nakręcony z okien starego tramwaju.

Na terenie zajezdni obejrzeć będzie można również wystawę fotografii Pana Bartosza Seiferta prezentujące zabytkowy tabor zajezdni Madalińskiego.