Granice. Sztuka przekraczania. Przekraczanie Sztuką

2012-01-11 ( środa ) – 2012-01-15 ( niedziela )
Teatr Ósmego Dnia, ul. Ratajczaka 44

Kategoria: Inne

11 stycznia, g. 18.30

Grupa teatralna "iSKRZYDŁA" (Poznań)

"W poszukiwaniu szczęścia"

Spektakl jest rezultatem rozmów z członkami grupy na temat tego, czym jest szczęście. Każda ze scen przedstawia indywidualne, subiektywne refleksje o tym, co może dać poczucie spełnienia. Przedstawienie jest wzbogacone o prezentację multimedialną zawierającą wywiady przeprowadzone przez członków grupy z przypadkowymi przechodniami, które potwierdzają tezę, że "szczęście dla każdego znaczy coś innego...''

Grupa teatralna "scena saperska" (Poznań)

"To nie jest sen"

Teksty: zespół pod kierunkiem Pauliny Kosteckiej

Reżyseria: Scena Saperska

Nagrania: Lidia Berłowska

Muzyka w wykonaniu Adriana Boruckiego

Przedstawienie jest wynikiem projektu poświęconego emocjom. To opowieść o codzienności osób niepełnosprawnych intelektualnie, o życiu, w którym to, co, jasne, radosne, przeplata się z tym, co smutne, drażniące, ciemne. Spektakl powstał z potrzeby podzielenia się fragmentami własnych historii, otwarcia się mimo obaw. Nasi wychowankowie opowiadają ze sceny o tym, co czują, myślą, czego pragną, co ich irytuje, z czego są dumni, o problemach, z którymi zmagają się każdego dnia.

12 stycznia, g. 17.00

Grupa teatralna "iSKRZYDŁA" (Poznań)

To pierwszy spektakl grupy iSkrzydła tak obficie wykorzystujący słowo. Dotychczasowe przedstawienia oparte były głównie na ruchu i scenografii. Trudności z wyraźną artykulacją skłoniły opiekunów artystycznych grupy do poszukiwania sposobów na to, by to, co w trakcie prób do spektaklu zostało wypowiedziane, mogło zaistnieć w przestrzeni teatralnej.

Grupa teatralna "scena saperska" (Poznań)

"Tajemnica dobrego człowieka"

Spektakl przygotowany wspólnie z młodzieżą z I Liceum Ogólnokształcącego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu

"Tajemnica dobrego człowieka" to projekt integracyjny przygotowany pod kierunkiem Teresy Kolińskiej, Pauliny Kosteckiej, Katarzyny Ziober i Adriana Boruckiego. Premiera odbyła się 20 listopada 2009 w auli I Liceum Ogólnokształcącego. To opowieść o byciu razem, o podróży do magicznego miejsca, którego nie można znaleźć na żadnej mapie, lecz które każdy może odnaleźć w sobie...

Koncert Grupy "Puszka Band" (Poznań)

Puszka Band jest integracyjnym zespołem wokalno-instrumentalnym, działającym przy Dziennym Ośrodku Adaptacyjnym nr 1. Tworzą go podopieczni ośrodka i ich opiekunowie. Począwszy od prób, na których rodzą się pomysły i doskonali się warsztat, po prezentacje na scenie i nagrania - są razem i w równej mierze starają się oddać zespołowi swoje najlepsze umiejętności.

13 stycznia, g. 19.00

Teatr RambaZamba (Berlin)

"Babska rewia"

Mały wkład teatru RambaZamba w humor emancypacyjny.

Dajcie władzę kobietom! To jedno z możliwych haseł przewodnich dla tej rewii, ponieważ mężczyźni zostaną przepędzeni ze sceny wśród porozumiewawczych mrugnięć okiem.

15 stycznia, g. 18.00

Teatr RambaZamba (Berlin)

"Mongopolis Ryba albo Kaczka albo utopijny thriller"

Na ziemi kończy się woda. Trzeba się pozbyć niepotrzebnych osobników. Najlepiej je wyeliminować. Osobniki z trzema ramionami i jedną nogą... wyeliminować. Mieszkańcy ziemi bez nosa... wyeliminować. Obywatele z zespołem Downa... precz z nimi.

Role ludzi doskonałych i sztucznie udoskonalanych grają aktorzy z zaburzeniami genetycznymi oraz ich zdrowi koledzy-artyści. Reżyserka Gisela Höhne ukazuje cykl wizualnie atrakcyjnych, groteskowych, przewrotnych, zabawnych, ale i wstrząsających scen, które składają się na żarliwą obronę człowieczeństwa.

Panel dyskusyjny "Granice. Sztuka przekraczania".

Na wszystkie wydarzenia w ramach projektu obowiązuje darmowy wstęp po wcześniejszej rezerwacji miejsca, pod nr tel. 061 855 20 86 lub teatr@osmego.art.pl.