Koncert - Bloodgroup

2012-01-25 ( środa )
20:00
Blue Note, wejście od ul. Kościuszki

Kategoria: Muzyka Inne

Przed tegorocznym występie na wielkim amerykaoskim festiwalu South By Southwest wymieniono Bloodgroup na pierwszym miejscu listy Nowych Zespołów, Które Koniecznie Trzeba Zobaczyd, porównując ich do The Knife i CSS w jednym. Po koncercie jeden z krytyków z kolei napisał "To będzie tegoroczne odkrycie na miarą The XX".

Autorzy tego zamieszania to formacja Bloodgroup, której muzykę najlepiej można określid jako mix elektroniki, mu...zyki tanecznej, electro i popu. Ich kawałki potrafią byd tak nostalgiczne jak Islandia, tak energetyczne jak najlepszy rock and roll i tak, piękne jak wokalistka zespołu Sunna Þórisdóttir. To wszystko opatrzone jest tanecznym rytmem, który nawet największych sztywniaków wyciągnie na parkiet. W Islandii wszyscy wiedzą, że na ich koncert warto przyjśd, bo rzadko który zespół tak dobrze ogląda się na żywo.

Zespół powstał w 2006 roku. Pierwszy materiał zatytułowany "Sticky Situation" wydał rok później. Album otrzymał bardzo pozytywne recenzje od krytyków, a grupa została okrzyknięta jedną z najciekawszych nowych grup w Islandii. Przez kolejne dwa lata Bloodgroup koncertowali i odwiedzili wielkie festiwale m.in. Roskilde (Dania), SXSW (USA) i NXNE (Kanda). Ich kolejny album "Dry Land" wydany w 2009 roku został nagrodzony islandzką nagrodą Kraumur przyznawaną najciekawszym nowym wydawnictwom. Większośd islandzkich krytyków muzycznych określa ten album jako Najlepszą Płytę 2009 roku.Obecnie Bloodgroup przygotowuje materiał na nowy album.

Bilety 29/35 zł.

Bilety dostępne w: