plakat

Wystawa Nowa Forma

2012-01-26 ( czwartek ) – 2012-02-12 ( niedziela )
SPOT, ul. Dolna Wilda 87, Poznań

Kategoria: Wystawy

Wystawa NOWA FORMA jest prezentacją projektów powstałych podczas warsztatów NOWA FORMA 2011, które odbyły się we wrześniu 2011 roku w Swarzędzu.

5 dni, 4 firmy, 16 projektantów, 4 grupy, 4 meble.
Czego potrzeba, żeby cel, który z początku wydaje się niemożliwy, został zrealizowany? Podjąć wyzwanie.
Presja czasu, ogromna ilość pracy, fantastyczna współpraca, wielkie oczekiwania i niepewność - czy zdążymy? Tak w skrócie można opisać pięciodniowe warsztaty projektowe "Nowa Forma 2011", które odbyły się w Swarzędzu w ostatnim tygodniu września.
Idea warsztatów zrodziła się jako niezależna inicjatywa projektantów: Wawrzyńca Walczaka, Marii Dziewolskiej i Marty Malinowskiej-Gębskiej. "Chcieliśmy połączyć doświadczenie przedsiębiorców oraz wiedzę i umiejętności projektantów, aby pokazać, że współpracując, w krótkim czasie, można osiągnąć świetne efekty"
Założenie było takie, by w ciągu pięciu dni, pracując w interdyscyplinarnych zespołach złożonych z projektantów i przedsiębiorców, stworzyć koncepcję, zaprojektować mebel dopasowany do charakteru produkcji firmy, a następnie w ciągu 2 dni wykonać prototyp oraz zaproponować dla niego komunikację graficzną.

Otwarcie eskpozycji oraz prezentacja projektu: 26.01, godz. 18:00.