a

Koncert - Za Duszno, Wojtek Kucharczyk, Lautbild, Rss Boys i inni

2015-02-27 ( piątek )
21:00
Las, ul. Małe Garbary 7a, Poznań

Kategoria: Muzyka

ZA DUSZNO to kompleksowa inicjatywa mająca na celu stworzenie eksperymetnalnej przestrzeni doświadczania soniczno-wizualnego dla jednostek otwartych na nowe, intensywne doznania. Nie stroniąc od muzyki o regularnym bicie, wprowadzając umysł i ciało w trans, skłania do poświęcenia uwagi temu, co ukryte jest głębiej. Potężna mechanika, industrialny mistycyzm, cyfrowe zaklęcia, migoczący takt inspirują zaduszną bandę w misji poszerzania pojęcia "impreza'. Dotychczas zorganizowali wydarzenia z udziałem m.in. Lorenzo Senniego, Robota Kocha, Jurga Hallera, Zamilskiej, Niny i Good News z Golden Pudel, Run Dust, Pussykrew, Lutto Lento, We will fail.
WOJTEK KUCHARCZYK
Muzyk, designer, animator kultury, wszystkoik. Założyciel nieszufladkowalnej wytwórni muzycznej MIK MUSIK, współtwórca takich zespołów i projektów jak Mołr Drammaz, The Complainer & The Complainers, Retro*Sex*Galaxy, Pathman, HWDJazz. Ma na koncie kilkadziesiąt płyt, wiele wystaw, albumów i mnóstwo niekonwencjonalnych, zaskakujących i przewrotnych projektów artystycznych. Jego wystawy pokazywane były w przedziwnych, egzotycznych miejscach (nawet w Betlejem). Koncertował w kraju i poza nim - od Moskwy, przez Mińsk, Tel Aviv, Paryż, Londyn aż po Nowy Jork, Miami i Mexico City. Mieszka w Skoczowie.
LAUTBILD
To kolejne muzyczne wcielenie Pawła Kulczyńskiego, który wciąż stara się okiełznać niepokorną strukturę oraz brzmienie i zbliżyć do nieco szerszej publiczności, prawdopodobnie po raz kolejny z powodzeniem jedynie częściowym. Podobny cel przyświeca jego działaniom pod szyldem Wilhelm Bras, które wprowadzają rytm do analogowo-sonorystycznych wolt i zgrzytów. Tam pomimo wysiłków efekt pozostaje wciąż zdecydowanie na terytorium awangardowym. Lautbild ma ostatecznie zerwać z trudnymi dźwiękami, przynosząc tandetę i ukojenie, udaje mu się to jednak połowicznie, głównie dzięki porzuceniu własnoręcznie budowanego instrumentarium. O ile bowiem poszczególne dźwięki przybierają formę częściej spotykaną, to całość ponownie wskazuje na wyraźnie mylne wyobrażenie o szerzej akceptowanych standardach w muzyce tanecznej - ku jawnej uciesze jej peryferiów.
RSS BOYS
RSS BOYS to dwóch anonimowych muzyków - podróżników. BOY jeden i BOY dwa, którzy jak legenda głosi, spotkali się po raz pierwszy w Beninie.
Wydali dwa albumy: W D0NT BLV N HYP AND TH T00TH 0F TH FTR, w jeszcze bardziej sekretnej serii MIK MUSIK. Wolność wyboru ma znaczenie, od afrykańskich pustyń po eurotancbudy. Hypnagogiczne atomy, etniczne grzechoty, surowe techno i ciężka kompresja łańcuchowa, reakcja łańcuchowa. Vodun ma znaczenie, bas ma znaczenie, maska wiele znaczy. Przyszłość.
DJ 2 Lewe Ręce
Polly Týkk

Wstęp: 20zł.

Załącznik