a

Koncert zespołu Beltaine

2015-02-27 ( piątek )
21:00
Tanner's Irish Pub, ul. Klasztorna 17/18, Poznań

Kategoria: Muzyka

Koncert zespołu Beltaine - tym razem zespół zaprezentuje materiał z nowej długo oczekiwanej płyty! Zabawa jak zawsze plus nowe emocje. Nowa płyta będzie dostępna podczas koncertu. Serdecznie zapraszamy!
Beltaine to jeden z bardziej oryginalnych zespołów polskiej sceny folkowej.
Muzykę Beltaine trudno jednoznacznie zdefiniować. Charakterystyczne brzmienie grupy jest wynikiem zderzenia różnych osobowości o skrajnie odmiennych doświadczeniach muzycznych. Główną inspiracją dla muzyków jest szeroko pojęta tradycja irlandzka i bretońska, ale muzycznie zespół zmierza po prostu przed siebie. Eksperymentuje i zaciera granice między tradycją a nowoczesnością.
Zespół powstał w 2002r w Katowicach. Skład na początku ulegał zmianom, ale od 2006 roku Beltaine tworzy nieprzerwanie 7 muzyków. Grupa wydała 3 albumy studyjne oraz album live będący muzycznym zapisem trasy koncertowej z gościnnym udziałem harfisty Jochena Vogela. Wszystkie trzy studyjne płyty zostały uznane za folkowe wydawnictwa roku w plebiscycie "Wirtualne Gęśle", współoranizowanym przez Polskie Radio.
Od początku ogromną siłą Beltaine były żywiołowe koncerty, entuzjastycznie przyjmowane przez publiczność na każdej szerokości geograficznej. Grupa koncertowała m.in. w Malezji, Meksyku, USA i Kanadzie; jest regularnie zapraszana na prestiżowe festiwale w całej Europie.
W 2011 roku Beltaine otrzymał nagrodę "Irish Music Award" w kategorii Top Celtic Rock Band przyznawaną przez American Irish Association.
Wstęp na koncert 20zł.

Załącznik