a

Festiwal Przyjaciół Meskaliny vol. 4 - Michał Kmieciak

2015-12-03 ( czwartek )
22:00
Klubokawiarnia Meskalina, Stary Rynek 6, Poznań

Kategoria: Muzyka Inne

Festiwal Przyjaciół Meskaliny vol. 4 - Dzień 1

19.00 TARGANESCU + BA-Q
20.30 SZA!
22.00 MICHAŁ KMIECIAK

bilet jednodniowy: 35 zł w przedsprzedaży, 50 zł w dniu
koncertu
do kupienia na bilety24.pl*
* Bilety zakupione za pośrednictwem strony bilety24.pl mają doliczoną opłatę serwisową

Dzień 2
Dzień 3

Festiwal Przyjaciół Meskaliny to niecodzienne wydarzenie muzyczne, w trakcie którego wystąpi 9 wykonawców z Polski i zagranicy. Czwarta edycja Festiwalu to powrót do kompaktowej formy i długości.
Artyści, których spotkamy na Festiwalu, są zaprzyjaźnieni z  publicznością i klubem. Lubią atmosferę tego miejsca i dlatego chętnie wracają z nowymi projektami, by zaprezentować premierowe utwory, ale też zagrać w nowych formacjach.

MICHAŁ KMIECIAK
Michał Kmieciak ze swoim solowym, fortepianowym projektem debiutował na II Festiwalu Przyjaciół Meskaliny. Podczas najbliższej edycji zagra z towarzyszeniem sekcji smyczkowej tworzonej przez Dominikę Dołżyńską i Aleksandrę Walczak.
Ten poznański kompozytor swoimi kameralnymi koncertami potrafi przenieść publiczność w pełen piękna, nieco tajemniczy świat. Przepełnione melancholią utwory określane bywają mianem "muzyki do filmu, który jeszcze nie powstał". Filmowy klimat, minimalizm przypominający twórczość Islandczyków fascynuje i hipnotyzuje. Wiele razy gwarne kluby zamieniały się w sale koncertowe, w których panowało skupienie, a publiczność z zamkniętymi oczami przenosiła się w podróż w głąb siebie.
Latem 2015 roku artysta wystąpił m. in. na festiwalu Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym. Po serii udanych koncertów powraca do Poznania, by zaprezentować znany już materiał, jak i kilka nowości. Przedpremierowo usłyszeć będzie można materiał z przygotowywanej właśnie EPki.
Michał Kmieciak jest on współtwórcą indie-popowego zespołu Hello Mark, z którym występował m. in. Na Open'er Festival, w TVP i Polskim Radio. Komponuje też muzykę filmową oraz zajmuje się produkcją muzyczną.
Na skrzypcach towarzyszyć mu będzie Dominika Dołżyńska. Jest ona absolwentką poznańskiej Akademii Muzycznej w klasie prof. Michała Grabarczyka i ad. Jarosława Żołnierczyka. Stale współpracuje z Teatrem Wielkim w Poznaniu, nie stroni też od muzyki rozrywkowej - jako muzyk sesyjny i koncertowy występowała m. in. z Łukaszem Zagrobelnym, Sylwią Grzeszczak, Kwartetem Jorgi i Jarosław Barów Band.
Na wiolonczeli zagra Aleksandra Walczak - absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie prof. Stanisława Pokorskiego i asystenta Tomasza Lisieckiego. Współpracuje ona z orkiestrami, m. in. Sztor Orkiestra. Grała na jedynym w Polsce koncercie Andrea Boccelliego, współpracowała z Rayem Wilsonem (ex Genesis), Kevem Foxem, Eleni i Grzegorzem Hyżym, a także Jarosław Barów Band.

Bilety dostępne w:

Baner