Michał Łanuszka

Michał Łanuszka:Cohen - koncert

2016-03-14 ( poniedziałek )
20:00
Blue Note Jazz Klub, ul. Kościuszki 79 (gmach CK Zamek), Poznań

Kategoria: Muzyka

Podróż przez świat emocji... Miłość, tęsknota, pożądanie, czułość, namiętność. Słowem: kwintesencja męskiego romantyzmu, który dziś jest towarem deficytowym - czyli koncert Michała Łanuszki z piosenkami Leonarda Cohena w zupełnie nowych polskich przekładach autorstwa Michała Kuźmińskiego. Koncert ma niezwykle intymny charakter, jest przesycony emocjami, słuchacze mają poczucie niemal indywidualnego spotkania z artystą i przedstawianymi przez niego opowieściami, obcują też z wirtuozerią gdy na gitarze akustycznej. Wszystko okraszone klasą, szlachetnością oraz subtelnym i inteligentnym poczuciem humoru Łanuszki. Gościem specjalnym koncertu jest znakomita wokalistka Izabela Królak, obdarzona niezwykle delikatnym, subtelnym głosem. Warstwie brzmieniowej kolorytu i rozmachu dodaje obecność na scenie kwartetu smyczkowego. Na instrumentach smyczkowych grają znakomici muzycy związani z krakowską Akademią Muzyczną. Nie brak też w czasie koncertu momentów muzycznej zabawy i improwizacji.

Wszystkie nowe tłumaczenia zostały w pełni zaakceptowane przez Mistrza Leonarda, a w czasie koncertu usłyszymy piosenki zarówno te bardzo intymne w klimacie, jak "Jestem twój / I'm Your Man" czy "Chelsea Hotel #2", jak i zrealizowane z rozmachem przy wsparciu kwartetu smyczkowego, wielkie Cohenowskie przeboje, jak "Hallelujah" czy "Dla ciebie walc / Take this Waltz".

Michał Łanuszka - obdarzony niezwykle ciepłym, niskim głosem wokalista, kompozytor i gitarzysta, absolwent krakowskiej PWST, a także lektor, dziennikarz i prezenter radiowy. Na swoim koncie ma dwie autorskie płyty: "Bieski Idiota" (2009) oraz "A miało być tak pięknie" (2012), a także gościnny udział w projekcie "Świat wg Nohavicy" (Złota Płyta).

Michał Kuźmiński - pisarz, tekściarz, publicysta, dziennikarz "Tygodnika Powszechnego", współautor kryminałów "Sekret Kroke", "Klątwa Konstantyna" oraz niesłychanie entuzjastycznie przyjętej przez czytelników i krytykę "Ślebody" (2015).

Bilety - 40 zł.

Bilety dostępne w: