plakat

Wystawa Soma - Tomek Tomkowiak & Jacek Wysocki,

25.03 – 01.04.2016

Prezentacja prac Tomka Tomkowiaka i Jacka Wysockiego.

Tomek Tomkowiak jest z wykształcenia filozofem, z zamiłowania podróżnikiem, lecz jego największą pasją fotografia.Specjalizuje się w sesjach komercyjnych, głównie czarno-białych, projektach autorskich, a także w zdjęciach  typu glamour, beauty, fashion i nude. Od grudnia 2013r. ambasador marki OLYMPUS.
Dwukrotnie został laureatem konkursu Photo Erotica organizowanego przez polską edycję Playboya, w tym raz otrzymał pierwsze miejsce. Publikuje w magazynach modowych, podróżniczych i life-stylowych, m.in. w: VIVA,  COSMOPOLITAN, ELLE, HARPER"S BAZAAR, PODRÓŻE, POZNAJ ŚWIAT, TRAVELER, NATIONAL GEOGRAPHIC,  KONTYNENTY, LAIF, DIGITAL PHOTOGRAPHER, DIGITAL CAMERA...
W swoich fotograficznych podróżach najczęściej odwiedza Afrykę. Wielokrotnie wraca na Zanzibar, który stał się jego drugim domem. W 2011r. Tomek Tomkowiak wydał pierwszy w Polsce fotograficzny album o Zanzibarze.
Jacek Wysocki Jest absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.  W kręgu zainteresowań Jacka Wysockiego znajduje się zamiłowanie do historii sztuki, poezji, filozofii (Teoria TW), filmu, muzyki elektronicznej. Od wielu lat tworzy grafikę, grafikę komputerową, rysuje, fotografuje (akty, portrety, abstrakcje etc.). Interesuje się sztuką wideoklipu.
Stale wspołpracuje z poetami z Łodzi jak i z Poznania, ilustrując wiersze poetów miedzy innymi: Marka Czuku, Kaji Kowalewskiej, Łucji Dudzińskiej, Bogumiły Salmonowicz (z Elbląga). Na stałe także współpracuje z Aresem Chadzinikolau (videoklipy, grafika) oraz z Grupą Literyczną na Krechę, Stowarzyszeniem Alternatywni (ilustracje). Na swym koncie ma już liczne spotkania, wystawy ogólnopolskie.

Wernisaż odbędzie się 29 marca o godz. 18.00.

oprac.LT