z

Adam Zagórski/Attila Muehl Project - koncert

12.04.2016
20:00

Formacja, której członkami są muzycy berlińskiej i poznańskiej sceny jazzowej - doceniani na wielu konkursach, członkowie kadry warsztatów jazzowych w Chodzieży. - Jakub Skowroński na stałe jest członkiem zespołów International Jazzpocalypse oraz Maciej Fortuna Ethno Quartet. Koncertował w wielu krajach Europy. Studiował saksofon na Akademii Muzycznej w Katowicach oraz w Jazz Institut Berlin, gra również na klarnecie basowym. Jest laureatem nagród indywidualnych na festiwalach.

- Attila Muehl - urodził się w 1985 w Wiedniu, jest gitarzystą i kompozytorem, od najmłodszych lat był wychowany w muzyczym otoczeniu pośród nagrań - od Billie Holiday po Johna Coltrane'a. Jest wykładowcą na warsztatach muzycznych w Chodzieży, uczy także w szkołach prywatnych w Berlinie i Poczdamie. Miał okazje występować min. z legendą jazzu Johnnym Griffinem oraz Tillem Bronnerem.

- Kamil Piotrowicz, o którym Polskie Radio pisze: "urodzony na fortepianie", to wielokrotnie nagradzany pianista, przy tym kompozytor i lider zespołu Kamil Piotrowicz Quintet, który to w 2015 roku wydał bardzo dobrze przyjęty w Polsce album "Birth". Artysta przez ostatnie pół roku był na stypendium w prestiżowym Rhythmic Music Conservatory w Kopenhadze.

- Damian Kostka - kontrabasista i gitarzysta basowy, absolwent Wydziału Jazzu i muzyki estradowej Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Ma na swoim koncie wiele nagród zespołowych zdobytych na festiwalach i konkursach. Pobierał nauki u wielu znanych muzyków. Byli to m.in.: Ron Carter, Gary Peacock, Dominique di Piazza, Dariusz Oleszkiewicz. Na stałe współpracuje z zespołem Weezdob Collective, laureatem Grammy - pianistą Włodkiem Pawlikiem, oraz formacjami Maciej Kądziela Trio i Global Schwung Quintet.

- Adam Zagórski - perkusista jazzowy i kompozytor. Z wyróżnieniem ukończył magisterskie studia w prestiżowej akademii Syddansk Musikkonservatiorum w Odense (Dania), a w 2014 roku jest stypendystą w Prins Claus Conservatorie w Groningen (Holandia) w unikatowym programie nauczania muzyki jazzowej - "New York comes to Groningen". Na co dzień związany z formacjami Weezdob Collective, Adam Zagórski Nonet, Jakub Skowroński Trio, Kądziela/Zagórski Trio, Włodek Pawlik Trio, Zagajewski & Pawlik

Jakub Skowroński - saksofon, Attila Muehl - gitara, Kamil Piotrowicz - fortepian, Damian Kostka - kontrabas, Adam Zagórski - perkusja

Bilety 25 zł

Bilety dostępne w: