foto wystawy

Wystawa finałowa Projekt 5 zmysłów.

Artefaktami będą prace uczestników warsztatów z uznanymi fotografami, z pisarzami i dziennikarzami. Wszystkie zdjęcia, reportaże, filmy oraz słuchowiska zostaną przystosowane do odbioru przez osoby niepełnosprawne za pomocą audiodeskrypcji oraz języka migowego.

"Wystawa, na którą mamy przyjemność Państwa zaprosić, jest zwieńczeniem warsztatów twórczych realizowanych w ramach Projektu 5 Zmysłów, adresowanych do osób niepełnosprawnych. W ich efekcie powstał inspirujący materiał wizualny, tekstowy i dźwiękowy. Przyglądając się mu, musieliśmy dokonać niełatwego wyboru, aż ostatecznie postanowiliśmy, że skupimy się po prostu na ludziach, których twarze i historie zostały zarejestrowane przez uczestników warsztatów oraz na nich samych.

Zobaczą więc Państwo tych, którzy fotografowali, pisali, rysowali, nagrywali, ale także tych, których chcieli w swoich pracach pokazać. Mamy nadzieję, że ta wystawa będzie świadectwem radości wynikającej z tego spotkania.

Spójrzmy im w oczy, poczytajmy, co piszą i posłuchajmy, co mają nam do powiedzenia. Spójrzmy ich oczami. I uczmy się od nich uważnej obserwacji." (ze wstępu Pauliny Skorupskiej).

Wystawa została podzielona na dwie części i odbywa się w osobnych lokalizacjach tego samego dnia:

  • Urząd Miasta Poznań, plac Kolegiacki 17
  • Dobra/Vino, ul. Za Bramką 1

Wstęp wolny.

_
oprac.LT