Małgorzata Zuber Quartet

Koncert w ramach cyklu Nowi Mistrzowie - Małgorzata Zuber Quartet

2016-12-14 ( środa )
20:00
Blue Note Poznań Jazz Club, ul. Kościuszki 79 (gmach CK Zamek), Poznań

Kategoria: Muzyka

Zespół powstał z inicjatywy Małgorzaty Zuber i Kajetana Galasa w 2016 roku. Ku zdziwieniu słuchaczy, w zespole obok siebie występuje fortepian i organy Hammonda (pełniące też rolę basu), co w połączeniu z kontraltem Małgorzaty nadaje muzyce bardzo oryginalnego, miękkiego brzmienia.
Zespół tworzą absolwentka katowickiego jazzu Małgorzata Zuber oraz krakowska sekcja rytmiczna - bracia Grzegorz i Mateusz Pałkowie grający na perkusji i fortepianie oraz organista Kajetan Galas. W 2016 roku zajął II miejsce na Krokus Jazz Festiwal, Małgorzata i Kajetan są także laureatami pierwszych miejsc w Blue Note Poznań Competition - Małgorzata w tegorocznej edycji, Kajetan w 2015 roku.

Małgorzata Zuber - absolwentka wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Instytutu Jazzu i Muzyki Estradowej w Nysie. Wraz ze swoim kwintetem i kwartetem występowała na wielu festiwalach m. in.: Letnim Festiwalu Jazzowym w Piwnicy pod Baranami, na Bielskiej Zadymce Jazzowej, w Polskim Radiu Katowice oraz na XXXII Festiwalu Jeunesse Musicale. Od 2012 roku koncertuje z Orkiestrą Rozrywkową Miasta Jaworzna eMBand. W 2013 roku wzięła udział w nagraniu przez nią płyty "Jedna dwana".

Kajetan Galas - organista, pianista, lider autorskiej formacji Organ Spot, z którą wydał debiutancki album w 2012 roku; Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie dr. Piotra Wyleżoła, studiował także w ArtEZ Enschede - jedynej szkole w Europie kształcącej w kierunku organów Hammonda; absolwent Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.

Mateusz Pałka - kompozytor, pianista jazzowy młodego pokolenia. Studiuje w klasie fortepianu jazzowego dr. Piotra Wyleżoła w Akademii Muzycznej w Krakowie. 16 marca 2015 r. pojawił się debiutancki album kwartetu ,,Popyt'', który zebrał wysokie noty wśród krytyków.

Grzegorz Pałka - perkusista, student Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie dr. Łukasza Żyty oraz dr. Wojciecha Fedkowicza. Nagradzany na wielu festiwalach oraz konkursach perkusyjnych, min. International Percussion Festival Drum Fest w Opolu, Drum Battle Rhythm Festival w Legnicy.

Bilety:

35 zł - pierwsze miejsca (dostępne w CIM)
25 zł - drugie miejsca
10 zł - studenckie, uczniowskie, seniorskie

_

Każde spotkanie z cyklu Nowi Mistrzowie składa się z trzech elementów:
18.00 - bezpłatne warsztaty dla młodych muzyków (zgłoszenia: klub@bluenote.poznan.pl)
20.00 - koncert (uczestnicy warsztatów - wstęp wolny)
Po koncercie - jam session

_

oprac.LT

Bilety dostępne w: