kadr ze spektaklu

Teatr Powszechny - Wznowienie spektaklu "Między jawą a snem"

2017-01-17 ( wtorek )
20:00
CK Zamek, Sala Wielka, ul. Święty Marcin 80/82, Poznań

Premiera "Między jawą a snem" odbyła się jesienią 2016r., w pierwszym roku funkcjonowania programu "Teatr powszechny" w poznańskim Centrum Kultury ZAMEK. Ten całoroczny, autorski projekt performatywny składa się z przedstawień tworzonych przez środowiska osób zagrożonych wykluczeniem ze względu na stan zdrowia, wiek, pochodzenie czy status społeczny.

Nowy rok teatralnych działań i prezentacji w ramach "Teatru powszechnego" CK Zamek rozpoczyna od przypomnienia poznańskiej publiczności wszystkich pięciu spektakli powstałych w minionym roku. W styczniu zaprasza na: "Między jawą a snem" Teatru Wiem Kiedy Nie Mogę.

"Między jawą a snem" jest refleksją nad zagubionym czasem, historią zaprzyjaźniania się z przeszłością. To również zaduma nad straconymi dniami, tak by móc otworzyć się na doświadczanie nowego. Materiał do przedstawienia powstał z improwizacji, pracy nad wyobraźnią, poznawania pozawerbalnych form komunikacji, różnych rodzajów ekspresji i nauki wyrażania uczuć.
Opiekę nad artystycznym kształtem spektaklu sprawował duet złożony z aktorki oraz skrzypaczki i kompozytorki muzyki teatralnej. Obydwie przygodę z teatrem rozpoczynały w najlepszym okresie legendarnego Teatru Ósmego Dnia. Małgorzata Walas występowała w najbardziej sztandarowych spektaklach grupy: "Przecena dla wszystkich", "Więcej niż jedno życie", "Ach, jakże godnie żyliśmy". W późniejszym okresie związała się z teatrami offowymi takimi jak: Teatr Cinema czy BQ Teatr. Obecnie występuje regularnie w spektaklach Orbis Tertius Trzecim Teatrze Lecha Raczaka. Podobną drogę artystyczną Katarzyny Klebby uzupełnia praca w międzynarodowych grupach Footsbarn Theater, Ton Und Kirchen oraz nad oprawą muzyczną kilkudziesięciu spektakli granych w teatrach w całej Polsce. Obydwie artystki mają bogate doświadczenie w pracy warsztatowej.

Bilety: 15 zł (n), 10 zł (u).

Bilety dostępne w: